همایش پیاده‌روی خانوادگی در سمنان برگزار می‌شود

رئیس گروه توسعه ورزش همگانی و روستایی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت : همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی با شعار شور ، نشاط و امید در سمنان برگزار می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، ابوالفضل اصغرزاده رئیس گروه توسعه ورزش همگانی و روستایی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان از برگزاری همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی در سمنان خبر داد و گفت : این همایش با شعار شور ، نشاط و امید روز جمعه ، ۲۵ اسفند ‌ماه ساعت هفت و نیم صبح با تجمع در میدان ابوذر برگزارمی‌شود.

وی افزود : دو مسیر برای همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی تعریف شده است که مسیر اول ازمیدان سعدی- بلوار قدس – میدان ارگ – چهارراه مازندران به میدان ابوذر و مسیر دوم از روستای رکن آباد – خیرآباد –میدان حافظ به میدان ابوذر است.

اصغرزاده با بیان اینکه برگزاری همایش‌های پیاده‌روی در توسعه ورزش همگانی، سلامتی و نشاط در جامعه مؤثر است تصریح کرد: بی‌تحرکی و کم‌تحرکی یکی از عوامل اصلی بیماری‌های جسمی و حتی روحی در انسان است که ورزش کردن به‌خصوص پیاده‌روی می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی در کاهش بیماری‌ها و بهبود سلامتی داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه این همایش با شعار تحکیم بنیان خانواده شور ، نشاط و امید برگزار می‌شود اظهار کرد: این همایش باعث می‌شود تا همه اعضای خانواده لحظات شاد و بانشاطی را در کنار همدیگر در یک صبح آدینه برای خود رقم بزنند.

وی هدف از برگزاری این پیاده‌روی را ایجاد روحیه نشاط و شادابی برای شهروندان عنوان کرد و افزود: این همایش در جنوب شهرستان سمنان کاری کم نظیر است که باهدف همگانی شدن ورزش در کلیه محله های سمنان برگزار خواهد شد.