واگذاری فیبر نوری به مشترکان خانگی استان سمنان

طرح واگذاری فیبر نوری برای ایجاد پهنای باند و اینترنت پرسرعت در مشترکان خانگی استان سمنان اجرا می‌شود.
واگذاری فیبر نوری به مشترکان خانگی استان سمنانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، مجید دارایی مدیر مخابرات منطقه‌ای سمنان از اجرای طرح واگذاری فیبر نوری به مشترکان خانگی استان سمنان خبر داد و گفت: طرح واگذاری فیبر نوری برای ایجاد پهنای باند و اینترنت پرسرعت در مشترکان خانگی اجرا می‌شود که این طرح ظرفیت‌های ویژه‌ای را برای شرکت مخابرات و مشترکان آن ایجاد می‌کند.

وی نام تجاری این طرح را “تانوما” دانست و تصریح کرد: این طرح با توجه به مناطقی که در استان سمنان تحت پوشش شرکت مخابرات است اجرایی می‌شود.

مدیر مخابرات منطقه‌ای سمنان هزینه اجرای این طرح را ۲۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: برای اجرای طرح واگذاری فیبر نوری به مشترکان خانگی شرکت مخابرات استان سمنان از تمام ظرفیت‌های داخلی در استان سمنان استفاده‌شده و تجهیزات موردنیاز این طرح نیز از تولیدات داخلی ایران است.

وی تصریح کرد: این طرح با در نظر گرفتن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ظرفیت‌های ویژه‌ای را در استان سمنان فراهم می‌کند که می‌توان با بهره‌گیری از آن‌ها به درجات بالایی از اهداف دولت در راستای تبدیل‌شدن به دولت الکترونیک دست‌یافت.

دارایی با تأکید بر اینکه استفاده از ظرفیت‌های داخلی هزینه اجرای این طرح را تا یک‌هشتم کاهش داده است اذعان کرد: واگذاری فیبر نوری تحول عظیمی در استفاده مشترکان خانگی از اینترنت ایجاد می‌کند و ایجاد دستگاه‌های نظارت تصویری، مدیریت هوشمند ساختمان و کنترل از راه دور اشیاء از دیگر خدماتی است که با اجرای این طرح به مشترکان ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: با نصب اپلیکشن این طرح بر روی تلفن همراه مشترکان خانگی می‌توانند به آسانی کنترل اشیاء الکترونیکی منزل را در دست داشته و با زدن یک کلید از راه دور هر اقدامی از جمله خاموش و یا روشن کردن، کم یا زیاد کردن دستگاه های الکترونیکی را انجام دهند.

مدیر مخابرات منطقه‌ای سمنان با تأکید بر اینکه هزینه تبدیل کابل مسی به فیبر نوری تا درب منزل برای مشترکان رایگان است تصریح کرد: مشترکان تنها باید هزینه سیم کشی داخل ساختمان را به شرکت مخابرات استان سمنان بپردازند.

وی از ایجاد ۲۰ هزار پورت در سراسر استان سمنان برای اجرای طرح واگذاری فیبر نوری خبر داد و گفت: تا پایان سال ۹۶ این ظرفیت به ۳۰ هزار پورت نیز افزایش می یابد.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان