وزیر ورزش و جوانان به سمنان سفر می‌کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ فرزاد فتاحی اظهار داشت: طرح استادیوم پنج هزار نفری گرمسار، در ۱۳ هزار هکتار مساحت با ۱۵ هزارمترمربع زیربنا در گام اول، هزینه‌کرد ۴۰ میلیارد ریال، اکنون با پیشرفت حدود ۸۰ درصدی در حال تکمیل محوطه‌سازی، نصب صندلی و چمن است و در صورت تکمیل تا هفته تربیت بدنی، بر اساس برنامه‌ریزی روز سی‌ام مهر ۹۶ گام اول آن توسط وزیر ورزش و جوانان به بهره‌‍برداری می‌رسد.

وی با اشاره به آغاز ساخت استادیوم پنج هزار نفری گرمسار از سال ۱۳۸۸، بیان کرد: گام اول این استادیوم با ظرفیت یک هزار نفر تماشاگر شامل زمین چمن، پیست دو و میدانی، نورافکن، رختکن و سکوی تماشاگران است و در گام دوم ظرفیت تماشاگران این ورزشگاه به پنج هزار نفر می‌رسد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان یادآور شد: در صورت سفر وزیر ورزش و جوانان به سمنان، برنامه‌های دیگری مانند بازدید از طرح‌های ورزشی، دیدار با هیات‌های رشته های مختلف ورزشی، نشست با فعالان سازمان‌های مردم‌نهاد و دیدار با کارکنان، در قالب سفر وزیر برنامه‌ریزی می‌شود.

فتاحی با اشاره به هم‌افزایی دولت تدبیر و امید و مجلس شورای اسلامی به منظور توسعه ورزش در کشور از طریق تصویب قانون اختصاص ۲۷ صدم درصد از یک درصد مالیات بر ارزش‌افزوده به امر ورزش و جوانان، گفت: به این ترتیب اعتبار اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان از ۱۵ میلیارد ریال در سال‌های گذشته به ۱۲۵ میلیارد ریال در سال ۹۶ افزایش یافته و با اضافه‌شدن اعتبارات ملی، مجموع اعتبار این اداره کل برای امسال، با رشد ۱۲ برابری، به رقمی حدود ۱۸۰ میلیارد ریال می‌رسد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان مجموع طرح های نیمه‌تمام این اداره کل را بیش از ۵۰ مورد عنوان و خاطرنشان کرد: تعدادی از این طرح ها فقط مصوبه دارد و عملیات اجرایی برای آن آغاز نشده، ولی در حال حاضر ۲۳ طرح در حال ساخت در استان سمنان وجود دارد که پیشرفت بیش از ۱۰ درصد دارند و با این میزان اعتبار، پیش‌بینی می‌کنیم تمام این طرح‌ها تا پایان سال ۱۳۹۷ تکمیل شود.

فتاحی، سال ورزشی سه هزار نفری شاهرود، سالن ۲ هزار نفری و ورزشگاه پنج هزارنفری دامغان، ورزشگاه ۱۵ هزارنفری شاهرود، مجموعه ورزشی جانبازان و معلولان سمنان، سالن ورزشی دیباج، استخر بیارجمند، سالن ورزشی حسین‌آباد کالپوش و سالن‌های باستانی گرمسار و دامغان را برخی از طرح‌های ورزشی نیمه‌تمام و در دست ساخت در استان سمنان برشمرد.

وی با اشاره به برگزاری ۴۶ مورد میزبانی ملی و بین المللی رشته های مختلف ورزشی در استان سمنان در سال ۱۳۹۶، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال برگزاری مسابقات و اردوهای تیم‌های ملی در این استان به بیش از ۸۰ مورد برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان از میزبانی سمنان در برگزاری مسابقات بین‌المللی بدمینتون جوانان در رده پسران و دختران در آذر۹۶ خبر داد و گفت: از ۲۰ کشور برای حضور در این مسابقات دعوت شده است، مسابقات بین‌المللی بدمینتون جوانان از سوم آذر۹۶ به مدت سه روز در سالن غدیر برنامه‌ریزی شده است.

از استان سمنان تیم هایی از رشته های هاکی، دارت، تیراندازی، ووشو ،بدمینتون، اسکیت و فوتبال ساحلی در لیگ برتر کشور، تیم هایی از والیبال، دارت، دوچرخه‌سواری و تیراندازی در لیگ دسته یک کشور و تیم هایی از رشته های فوتبال و ۲ تیم از فوتسال در لیگ دسته ۲ کشور حضور دارند.

۳۷ هزار و ۴۰۰ ورزشکار سازمان یافته در استان سمنان وجود دارد و در دولت تدبیر امید ۲۱ طرح ورزشی از جمله ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سمنان به بهره برداری رسیده است، سال گذشته ۸۴ مسابقه و اردوی تیم ملی در رشته‌های مختلف در استان سمنان برگزار شد.

اشتراک گذاری در فارس توییتر اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در افسران اشتراک گذاری در google+ اشتراک گذاری در telegram

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان