پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی در سمنان

امسال ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به منظور اشتغال‌زایی روستایی در سمنان پرداخت شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان؛ فرج الله احمدپناه سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری استان سمنان گفت: ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه امسال در قالب پنج نوع طرح اشتغال‌زایی به روستاییان استان پرداخت شد.

وی افزود: این تسهیلات تا سقف ۲ میلیارد ریال با کامزد هشت درصد برای اشتغال زایی برای روستاییان استان سمنان پرداخت شده و درحال پرداخت است.

سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری استان سمنان تصریح کرد: ۵۱ طرح اشتغال زایی برای روستاییان استان سمنان در سال ۹۶ مصوب بانک ها است که تا کنون ۴۱۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از سوی بانک ها در حال پرداخت است، با توجه به این که تعداد ایجاد اشتغال در طرح های مختلف متفاوت است، با پرداخت تسهیلات و راه اندازی هر طرح، بیش از ۱۰ نفر مشغول به کار می شوند.

وی به تفاهم نامه سه جانبه مصوب در خصوص مناطق محروم کشور از طریق بنیاد علوی، سازمان ریاست جمهوری و یکی از بانک های عامل اشاره کرد و افزود: ایجاد اشتغال پایدار در روستاها برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر و در برخی موارد مهاجرت معکوس از جمله اهداف طرح های اشتغال‌زایی است.

وی تصریح کرد: کم آبی نقش موثری در کاهش میزان اشتغال مناطق روستایی داشته است.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان