پروژه فیبر نوری خانگی با حضور وزیر اقتصاد به بهره برداری رسید

پروژه فیبر نوری خانگی با حضور وزیر اقتصاد در سمنان بهره‌برداری شد.

دقایقی قبل با حضور مسعود کرباسیان پروژه فیبر نوری خانگی شرکت مخابرات استان سمنان بهره‌برداری شد.

مجید دارای مدیرعامل شرکت مخابرات استان سمنان در آئین افتتاح این پروژه اظهار داشت: فیبر نوری خانگی یک طرح کشوری برای سرعت دهی و ارتقای سطح کیفی ارتباطات است که در سمنان و در برخی استان‌های کشور اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح بالغ‌بر ۱۰ میلیارد تومان هزینه داشت افزود: مشترکان خانگی در این طرح مبلغی برای اجرای زیرساخت‌های فیبر نوری ویژه تلفن ثابت منازل پرداخت نمی‌کنند.

دارایی استان سمنان را در رتبه سوم کشوری در واگذاری فیبر نوری در منازل مترکان خانگی و تلفن‌های ثابت اعلام کرد و یادآور شد: طرح تانوما در راستای ایجاد دولت الکترونیک به‌عنوان به‌روزترین خدمات مخابراتی در استان سمنان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه ۳۴ هزار مشترک خانگی در راستای این طرح سامان‌دهی شده است گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های این نهاد تا پایان سال ۹۶ طرح تانوما برای ۶۴ هزار مشترک خانگی در استان سمنان اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان سمنان امنیت بالا، ارتقای کیفی خدمات مخابرات، افزایش سرعت خدمات‌دهی و کاهش هزینه‌ها را از مهم‌ترین مزایای اجرای این طرح دانست و خاطرنشان کرد: این طرح زمینه‌ساز ایجاد شهر الکترونیکی و آینده‌ای درخشان در ارائه خدمات الکترونیکی ایجاد می‌کند.

وی فیبر نوری را پرسرعت‌ترین روش برای ارتباط اینترنتی دانست و گفت: با اجرای این پروژه پهنای باند بالا و سرعت یکسان آپلود و دانلود در استان سمنان ایجاد می‌شود.

دارایی ابراز داشت: اطلاعاتی که از طریق فیبر نوری در شبکه اینترنت منتقل می‌شود تا فاصله ۶۰ کیلومتری هرگز افت کیفیت ندارد و سرعت مطلوبی برای انتقال داده‌ها دارد.