پلیس با متخلفان چهارشنبه سوری برخورد جدی می کند

خبرگزاری شبستان: فرمانده انتظامی استان سمنان از آماده‌باش ۱۰۰ درصدی پلیس برای تأمین امنیت مردم در چهارشنبه آخر سال خبر داد و گفت: هرگونه سلب آسایش مردم به وسیله موادمحترقه با برخورد پلیس همراه خواهد بود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان، سردار روح‌الامین قاسمی امروز(۲۱اسفند) درنشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه همانند هر سال، موضوع چهارشنبه آخر سال را درپیش داریم گفت: مدیریت این موضوع نیز نیازمند دقت عمل و برنامه ریزی صحیح است.

وی نگاه نیروی انتظامی به چهارشنبه آخر سال را نگاهی اجتماعی و نه امنیتی دانست وافزود: نیروی انتظامی خود را در کنار مردم و خانواده ها می بینید.
قاسمی با تاکید بر اینکه در چهارشنبه سوری اجازه تعرض به حقوق شهروندان را به هیچ فردی داده نمی شود ادامه داد: امنیت و آرامش مردم برای نیروی انتظامی بیشترین درجه اهمیت راداشته وبا آن دسته از افرادی که مخل آسایش و آرامش مردم باشند برابر قوانین برخورد می شود.

فرمانده انتظامی استان سمنان از دستگیری ۲۷ تولیدکننده و توزیع‌کننده موادمحترقه در استان سمنان در روزهای اخیر خبر دادو گفت: ۱۱۴ هزار قلم انواع مواد محترقه و شش کیلو مواد محترقه دست ساز توسط ماموران انتظامی در ایام پایانی سال در سطح استان سمنان کشف شده است.

وی با بیان اینکه پلیس مخالف ایجاد وحشت و دلهره و بر هم زدن آرامش جامعه است، گفت: از خانواده ‏ها می خواهیم تا مراقب فرزندان خود باشند تا لحظه های شادی زودگذر به یک عمر حسرت و افسوس تبدیل نشود.

قاسمی در ادامه به آغاز سفرهای نوروزی اشاره و خاطرنشان کرد:آرامش بهاری با نظم وامنیت شعار پلیس در طرح نوروزی ۹۷ است که این طرح از ۲۷ اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروز ادامه خواهد داشت.

وی استقرار ۵۰ کانکس در سطح جاده های استان وارائه خدمات به مسافران نوروزی را از تمهیدات نیروی انتظامی در ایام اجرای طرح نوروزی عنوان کرد.

فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان اینکه از ابتدای اسفندماه طرح استقبال از بهار را با مضاعف کردن ماموریت های انتظامی آغاز شده تا مردم بتوانند در آرامش و امنیت کامل به امور روزهای پایانی سال بپردازند اضافه کرد: نیروی انتظامی در طول تعطیلات نوروز نیز در آماده باش کامل است تا این ایام نیز با کمترین مشکلی سپری شود.

وی با بیان اینکه استان سمنان یکی از امن ترین نقاط کشور به شمار می رود وامنیت بسیار خوبی در این خطه پهناور کشور برقرار است افزود: همراهی وهمکاری اقشار مختلف مردم با نیروی انتظامیو تعامل بسیار خوب نهادها ودستگاه های نظامی، امنیتی وانتظامی از مهمترین عوامل شرایط مطلوب امنیت دراین استان محسوب می شود.

قاسمی در بخش دیگر سخنان خودبه آمار تصادفات از ابتدای سالجاری تاکنون ومقایسه آن نسبت به سال گذشته دراستان سمنان اشاره کرد وگفت: تصادفات در استان سمنان ۱۰ درصد افزایش داشته که رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان سبب کاهش شمار تصادفات می‌شود.

فرمانده انتظامی استان سمنان از کاهش هفت درصدی وقوع سرقت در استان سمنان خبردادوگفت: ۷۱ درصد از سرقت های سالجاری کشف شده است.

وی همچنین به کشف شش تن و۷۶ کیلو انواع مواد مخدر وانهدام ۷۵ باند توزیع مواد مخدرتوسط ماموران نیروی انتظامی در سالجاری اشاره داشت وگفت: کشف کالای قاچاق در این استان ۷۲ درصد افزایش داشته است.

قاسمی همچنین از کاهش ۳۴ درصدی جرائم خشن دراستان سمنان خبردادوگفت: ۹۰ درصد پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا منجر به کشف شده است.