کاهش واردات کالا به استان سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت : واردات کالا به این استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۸ درصدی روبه‌رو بوده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، بهروز اسودی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت : از ابتدای سال ۹۶ تاکنون بالغ‌بر ۱۱ هزار و ۲۲۹ تن کالا به استان سمنان واردشده است که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته با کاهش ۸ درصدی روبه‌رو بوده است.

وی با بیان اینکه ارزش دلاری کالاهای وارداتی به استان سمنان بالغ‌بر ۳۴ میلیون دلار است افزود: این در حالی است که میزان صادرات کالا از استان سمنان در این مدت بالغ‌بر ۲۲۰ هزار و ۵۱۹ تن کالا بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه ارزش دلاری صادرات کالا از استان سمنان به ۹۱ میلیون دلار می‌رسد گفت : این رقم نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته بالغ‌بر ۲۱ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به رشد ۳۱ درصدی وزن کالاهای صادراتی تأکید کرد: میانگین ارزش دلاری هر تن کالای صادراتی از استان سمنان بالغ‌بر ۴۱۵ دلار است که عمده این کالاها مربوط به سیمان، پودر لباس‌شویی، شمش سرب و غیره است.

اسودی با تأکید بر اینکه کالاهای استان سمنان به بیش از ۳۰ کشور در جهان صادر می‌شودافزود : افزایش صادرات غیرنفتی از مهم‌ترین رویکردهای دولت در استان سمنان است و از طرح‌های این مقوله حمایت می‌شود.

وی افزود: در راستای اجرای طرح حمایتی از صادرات کالاهای غیرنفتی، مشکلات واحدهای تولیدی فعال در این عرصه نیز موردبررسی قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: بررسی موضوع مراودات بانکی بین‌المللی و انتقال ارز به داخل کشور برای برخی صادرکنندگان استانی از جانب سازمان امور اقتصادی و دارایی استان نیز در دستور کار قرار دارد.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان