کمیته امداد استان سمنان امسال ۶۰۰ فرصت شغلی ایجاد کرد

علیرضا خدابنده، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: ۶۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان و کارآفرینان با پرداخت ۲۳ میلیارد ۸۲۴ میلیون تومان در نیمه نخست ۱۴۰۰ ایجاد شد.

به گزارش ایرنا، علیرضا خدابنده روز سه شنبه به رسانه ها افزود: دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در سرفصل‌های مهارت‌آموزی، کارآفرینی و حرفه‌آموزی به دانش آموزان از دیگر فعالیت های کمیته امداد سمنان برای توسعه اشتغال است.

بعد از اجرایی شدن هر طرح اشتغال نظارت‌های بیش از سه سال با هدف پایداری و در صورت ضرورت اعطای تسهیلات تکمیلی انجام می‌‎شود.

وی با اشاره به اینکه در ۶ ماهه سال نخست ۱۴۰۰ تعداد ۶۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان ایجادشد، خاطرنشان کرد: مددجویان کمیته امداد برای راه‌اندازی طرح‌های اشتغال ۲۳ میلیارد و ۸۲۴ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کردند.

خدابنده عمده مشاغل را در قالب طرح خدماتی، دامپروری، صنایع‌دستی ، کشاورزی، فعالیت‌های صنعتی و معدنی برشمرد و گفت: در این مدت یکهزار و ۸۱۱ آموزش مهارتی در قالب آموزش‌های مقدماتی، پایدارسازی و مهارتی به مددجویان ارائه‌شد.

۲۶۲ نفر در این مدت از طریق دفاتر کاریابی استان سمنان به کارفرمایان معرفی و مشغول به کارشدند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان، کانون خیرین اشتغال، راهبران شغلی، نظارت، آموزش و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه را از بازوهای توانمند ایجاد اشتغال مددجویان برشمرد و گفت: یکی از راه های مهم توانمندی و خودکفایی مددجویان و رسیدن به استقلال مالی ایجاد اشتغال است.