۲۳۲ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت ارتباطات هزینه شد

۲۳۲ میلیارد تومان طی یکسال گذشته در استان برای توسعه حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات هزینه شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدمحمدرضا هاشمی روز چهارشنبه در اولین نشست شورای فضای مجازی استان سمنان در سالن اجتماعات غدیر استانداری ابراز داشت: ۲۸۳ روستا از ۳۰۷ روستای استان سمنان دسترسی به اینترنت پرسرعت دارند که از شاخص‌های توسعه متوازن در استان است.

استان سمنان معبر عبور فیبر نوری کشور و دارای حساسیت و اهمیت فراوان است و باید هوشیار بود.

دشمنان در گذشته کشور را درگیر جنگ نظامی کردند که هشت سال دفاع مقدس گواه این گفته است و اکنون دشمن در فضای مجازی و حملات سایبری به دنبال پیشبرد اهداف شوم خود است و باید هوشیار بود.

ارتقای سواد رسانه‌ باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

به منظور ارتقای سواد رسانه‌ای جامعه جلسه‌ای با ۱۰۰ فعال فضای مجازی در استان سمنان برگزار شد و اولین همایش مدیران فضای مجازی با حضور ۲۰۰ فعال فضای مجازی از دیگر اقدامات در استان است.

استاندار سمنان با بیان اینکه میانگین نرخ با سوادی در استان ۱.۸ درصد بالاتر از میانگین کشوری است، گفت: سمنان‌، پس از خراسان رضوی ، دومین استان کشور است که دارای پارک‌ اقتصاد دیجیتال است.

قاسم خالدی معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز شورای عالی فضای مجازی کشور در اولین شورای فضای مجازی استان سمنان حضور داشت.

تشکیل مرکز ملی فضای مجازی کشور از دستاوردهای مهم است که به دستور رهبر معظم انقلاب تشکیل شد و رییس جمهور رییس شورای عالی فضای مجازی است و در استان‌ها استانداران رییس شورا هستند.