۱۰ درصد واحدهای صنعتی نیمه فعال استان سمنان به چرخه تولید بر می گردد

سمنان- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت : امسال ۱۰ درصد از واحدهای صنعتی و تولیدی این استان باارایه تسهیلات رونق تولید و رفع مشکلات بیمه ای و مالیاتی به چرخه تولید برمی گردد.

۱۰ درصد واحدهای صنعتی نیمه فعال استان سمنان به چرخه تولید بر می گردد
امیر خلیلی خواه روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : اکنون بیش از ۲۵ درصد از واحدهای صنعتی سمنان به دلایل مختلف تعطیل است که این رقم تا پایان امسال به ۱۵ درصد کاهش می یابد.

وی اظهارداشت: عملکرد بانک های عامل استان سمنان برای ارایه تسهیلات رونق تولید و بازگرداندن واحدهای صنعتی به چرخه تولید در ۲ سال گذشته بسیار مثبت بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۲ بیش از ۴۵ درصد از واحدهای صنعتی و تولیدی سمنان نیمه فعال و غیرفعال بود که با درایت و عملکرد مثبت دولت تدبیر وامید این رقم اکنون به کمتر از ۲۵ درصد رسیده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان یادآور شد : تاکنون بیش از چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی سمنان پرداخت شد که این امر در میان و بلند مدت می تواند به کاهش آمار بیکاری در این استان بیانجامد.

خلیلی خواه تصریح کرد : براساس برآوردهای انجام شده تاکنون بیش از ۳۰ درصد از تفاهم نامه های سرمایه گذاری ۷۰ هزار میلیارد ریال استانداری سمنان با فعالان اقتصادی درمرحله عملیاتی قرار دارد .

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان سمنان اضافه کرد : توجه به زیرساخت های سرمایه گذاری مهم ترین راهبرد برای توسعه متوازن اقتصادی در این استان است و مسوولان امر برای افزایش اشتغال این رویکرد را در دستور کار قرار دهد.
به گزارش ایرنا، در استان سمنان یکهزار و ۸۰۰واحد تولیدی فعالیت دارد.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان