۲ هزار و ۸۰۰ متر از باند فرودگاه سمنان تا آذر ۹۵ به بهره برداری می رسد

سمنان- ایرنا- مدیر فرودگاه سمنان با بیان اینکه ۲ هزار و ۸۰۰ متر از باند پرواز فرودگاه سمنان تا آذر ۹۵ به بهره برداری می رسد، گفت: ادامه ساخت بخش های این فرودگاه نیازمند اعتبار است.

به گزارش ایرنا، حسین شجاعی روز سه شنبه در نشست بررسی مسایل فرودگاه سمنان با حضور محمدرضا خباز استاندار در این فرودگاه، با بیان اینکه ساخت توقف گاه و پایانه فرودگاه سمنان به افزایش اعتبار نیاز دارد، افزود: ساخت باند این فرودگاه از سال ۸۴ آغاز شد و با وجود کمبود اعتبارات، بیش از ۸۰ درصد این طرح پیشرفت دارد.
وی اظهار داشت: با توجه به عملیات آزمایشگاهی و نامرغوب بودن زمین فرودگاه سمنان برای ساخت باند، بیش از ۸۰ سانتی متر از باند برای استانداردسازی محل پرواز و فرود هواپیماها خاک برداری شد.
شجاعی با بیان این که ساخت توقف گاه های خودروها در این فرودگاه نیازمند تخصیص اعتبار است، ادامه داد: از ابتدای سال ۹۵ تاکنون بیش از ۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبارت عمرانی سازمان فرودگاه کشور برای ساخت این طرح استان سمنان هزینه شده است.
وی اضافه کرد: در سال ۹۴ براساس تفاهم نامه استانداری سمنان و سازمان فرودگاه کشور ، ۵۰ درصد ساخت فرودگاه سمنان بر عهده استانداری قرار گرفته است.
مدیر فرودگاه سمنان خاطر نشان کرد: بعد از اجرای طرح مناقصه و واگذاری عملیات اجرایی ساماندهی فرودگاه سمنان به پیمانکار در سال ۹۴، پیشرفت محسوسی در نوسازی تجهیزات صورت گرفت.
وی از تصویب طرح جامع ساماندهی فرودگاه سمنان خبر داد و گفت: در سال گذشته همزمان با آغاز عملیات بهسازی و توسعه، طرح جامع پنج ساله توسط هئیت مدیره فرودگاه سمنان مصوب شد.
مدیر فرودگاه سمنان با بیان این که راه اندازی این فرودگاه با توجه به فعالیت واحدهای تولیدی در سمنان، زمینه رونق اقتصادی و تحرک اجتماعی را در استان سمنان فراهم می کند، اظهار داشت: همه مسوولان استانی در ادامه ساخت فرودگاه سمنان همکاری شایسته ای داشته باشند.
مهدی زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و سید عباس دانایی فرماندار سمنان در جریان بازدید و نشست بررسی مسایل فرودگاه سمنان، استاندار را همراهی کردند.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان