۲۰ کشور جهان در مسابقات بین المللی بدمینتون سمنان شرکت می کنند

سمنان- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفـت : ۲۰ کشور جهان در رده سنی جوانان در آذرماه سال جاری در مسابقات بین المللی بدمینتون که چهارم آذر سال جاری در این استان برگزار می شود، شرکت می کنند.

فرزاد فتاحی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : بدمینتون بازان در این دوره از رقابت های بین المللی به مدت سه روز در ۲ گروه دختران و پسران در سالن ورزشی غدیر سمنان با بکیدیگر رقابت خواهند کرد.

وی به تاثیر میزبانی این دوره از رقابتها در توسعه ورزش بدمینتون سمنان اشاره و اضافه کرد : پیش بینی می شود در سال آینده تعداد میزبانی مسابقات بین المللی در این استان افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد : در ۲ سال گذشته این استان رتبه اول کشوری رشته ورزشی بدمینتون را به خود اختصاص داده است.
فتاحی با بیان این که تفاهم نامه همکاری با رییس فدراسیون بدمینتون برای برگزاری هرچه بهتر این مسابقه بین المللی امضا شد، ادامه داد: تمام امکانات سخت افزاری برای برگزاری این مسابقات بین المللی فراهم شده است.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان سمنان اضافه کرد : دعوت نامه به کشورهای حاضر در این رقابت ها ارسال شد و بیش از یکصد بدمینتون باز در این مسابقات سمنان حضور دارند.

وی با بیان این که استان سمنان در ۶ ماهه اول امسال میزبان ۵۶ مسابقه کشوری و بین المللی بود، خاطرنشان کرد : میزبانی ۴۴ مسابقه ورزشی دیگر در این استان تاپایان امسال برنامه ریزی شده است.

به گزارش ایرنا، ورزش استان سمنان اکنون ۵۰ طرح نیمه ‌تمام دارد که ۲۳ طرح از این تعداد در حال ساخت است و پیش‌بینی شده است تمام این طرح ها تا پایان سال ۱۳۹۷ تکمیل شود.

از استان سمنان تیم هایی از رشته های هاکی، دارت، تیراندازی، ووشو ،بدمینتون، اسکیت و فوتبال ساحلی در لیگ برتر کشور، تیم هایی از والیبال، دارت، دوچرخه‌سواری و تیراندازی در لیگ دسته یک کشور و تیم هایی از رشته های فوتبال و ۲ تیم از فوتسال در لیگ دسته ۲ کشور حضور دارند.

۳۷ هزار و ۴۰۰ ورزشکار سازمان یافته در استان سمنان وجود دارد و در دولت تدبیر امید ۲۴ طرح ورزشی از جمله ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سمنان به بهره برداری رسیده است، سال گذشته ۸۴ مسابقه و اردوی تیم ملی در رشته‌های مختلف در استان سمنان برگزار شد.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان