۲۳ بنای تاریخی استان سمنان قابلیت واگذاری دارند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان از وجود ۲۳ بنای تاریخی در این استان خبر داد که قابلیت واگذاری به سرمایه‌گذار بخش خصوصی دارند.

حسین خواجه بیدختی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: تاکنون چهار تا پنج بنا را تعیین تکلیف کردیم و در حال فراهم سازی شرایط برای جذب سرمایه‌گذار برای سایر این بناها هستیم.

وی ادامه داد: تعداد تخت‌های استان از بیش از ۱۳۰۰ تخت در سال ۹۴ تاکنون به ۱۴۵۰ تخت رسیده که رشد خوبی داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اضافه کرد: احداث سه هتل با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان و ظرفیت بیش از ۸۰۰ تخت از آخرین اقدامات میراث فرهنگی در این راستا بوده است.

خواجه بیدختی با اشاره به ایجاد تحول در هتلینگ استان به بهره‌برداری از ده‌ها پروژه استان در چند سال اخیر اشاره و تصریح کرد: تا پایان سال ۹۶چهار هتل دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به ایجاد ده‌ها مرکز اقامت بومگردی در این استان طی یکی- دو سال گذشته اشاره کرد و افزود: تا پایان امسال ۱۷ مرکز اقامت بومگردی دیگر در استان سمنان افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان سمنان با توجه به موقعیت ویژه خود ظرفیت بالایی در جذب گردشگر دارد، اظهار کرد: باید برنامه‌های بیشتری برای ترغیب گردشگران و زائران عبوری به اقامت در استان اجرایی شود.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان