۵ آذر به عنوان روز ایمنی حمل و نقل ریلی نام گذاری شد

وزیر راه و شهرسازی برای فراموش نشدن حادثه قطار سمنان – مشهد از رئیس شرکت راه آهن درخواست کرد تا این روز را روز ایمنی حمل و نقل ریلی نامگذاری کند.

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، عباس آخوندی وزیر راه برای فراموش نشدن حادثه قطار سمنان – مشهد از رئیس شرکت راه آهن درخواست کرد تا این روز را روز ایمنی حمل و نقل ریلی نامگذاری کند.

وزیر راه در مراسم رونمایی از استقرار سیستم نگهداری و تعمیرات و پروژه توانمندسازی مدیران و کارشناسان کلیدی راه آهن؛ اظهار داشت : با توجه به قرار داشتن در چهلمین روز حادثه قطار مشهد که در آن تعدادی از هموطنان خود را از دست دادیم و همچنین برای عبرت آموزی و کاهش حوادث و ارتقا ایمنی ریلی از ریاست شرکت راه آهن درخواست می کنم تا این روز را روز ایمنی حمل و نقل ریلی نامگذاری کنند.

وی افزود: وظیفه اصلی ما پس از رخ دادن سوانح بررسی موضوع و قصورات است اما نباید از عبرت آموزی برای ارتقا ایمنی و بهبود خدمات غافل شویم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مصوبه دو روز گذشته مجلس شورای اسلامی در خصوص واگذاری حمل و نقل حومه‌ای به شرکت راه‌آهن بیان کرد: این امر یک اقدام بسیار مهم در نظام حمل و نقل است که نیازمند تحول ساختاری و عزم جدی دارد.

وی تصریح کرد: حمل و نقل مسافر از پیرامون و حومه به کلانشهرها موجب تغییر شکل شهرهای بزرگ و کاهش آلودگی هوا می‌شود.

آخوندی با بیان اینکه در تهران روزانه بیش از ۱میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از حومه به شهر تردد می‌کنند اظهار داشت: شرکت راه‌آهن برای انجام این تحول بزرگ باید خود را ازهم اکنون آماده کند، اگر چه این مصوبه از سال ۱۳۹۶ عملیاتی خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تغییرات در جهان به سرعت رخ می‌دهد تحولات ساختاری و رفتاری بسیار ضرروی بوده ودراین خصوص تربیت نیروهای انسانی حائز اهمیت است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: مدیریت تحول و توانمند سازی نیروهای انسانی به وی‍ژه در حد مدیران میانی که بتوانند بار تغییرات بزرگ را به دوش بکشند ضروری و پر اهمیت است.

آخوندی، مدیریت دارائی‌های عمومی را از مباحث اصلی مدیریت کلان کشور دانست و بیان کرد: حجم عظیمی از داراییهای انباشته شده در کشور وجود دارد که باید برای افزایش بهره‌وری و طول عمر مفید و افزایش نرخ بهره‌برداری اقتصادی از آنها با یک برنامه مدون مدیریت و کنترل شود.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان