۷۰ درصد صادرات استان سمنان از ظرفیت معادن انجام می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان گفت: ۷۰ درصد صادرات استان ‌از ظرفیت معادن ‌انجام می‌شود که افزایش این آمار در اولویت اهداف سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.

۷۰ درصد صادرات استان سمنان از ظرفیت معادن انجام می‌شود.

به گزارش ماین نیوز، بهروز اسودی در نشست استاندار با کارکنان این سازمان به مناسبت روز ملی صنعت و معدن اظهار داشت: هم‌اکنون ۲۵۰۰ واحد صنعتی و معدنی در استان سمنان در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۴ واحد صنفی نیز در استان در حال خدمت‌رسانی است افزود: استان سمنان باوجود ظرفیت‌های مطلوبی که در حوزه صنعت و معدن دارد یکی از قطب‌های معدنی کور به شمار می‌رود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با تأکید بر لزوم توسعه برخی ظرفیت‌های موجود اذعان کرد: ظرفیت برنامه ششم برای توسعه معادن استان سمنان در سال ۹۶ به‌کارگیری می‌شود.

وی میانگین عمق ذخایر معدنی در دنیا را ۵۰۰ متر عنوان کرد و گفت: ۵۰ درصد ذخایر معدنی استان سمنان در عمق حداکثر ۵۰ متری استخراج می‌شود.

اسودی خاطرنشان کرد: کمبود اعتبار برای نقشه‌برداری هوایی از معادن استان سمنان و عدم به‌روزرسانی تجهیزات و به‌کارگیری نیروهای انسانی متخصص از مهم‌ترین مشکلات این سازمان در استان سمنان به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه توسعه معادن استان سمنان ظرفیت مطلوبی را در حوزه اشتغال‌زایی ایجاد می‌کند خاطرنشان کرد: رفع موانع و مشکلات معادن در دستور کار این سازمان قرار دارد تا ازاین‌رو بتوان بخش عمده‌ای از مشکلات بیکاری و اقتصادی را در استان رفع کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: ۷۰ درصد صادرات استان سمنان از ظرفیت معادن این استان انجام می‌شود که افزایش این آمار در اولویت اهداف سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان