بیوگرافی
یدالله زیارتی،سرامیست، طراح و شاعر سمنانی، دانش‌آموخته هنرهای تجسمی از دانشگاه ناگویا زوکه ژاپن می‌باشد. او در سال ۱۳۶۵ و پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه به ایران بازگشت و پس از مدتی به تحقیق و تجربه در مورد فرمول بدنه، لعاب، تئوری حرارت و… پرداخت.
او به خاطر علاقه به هنر، حجم، سفالگری و سرامیک، به طور مستقل کارگاه ساخت ظروف هنری سفالی را در سمنان راه‌اندازی کرد و ۲۳ سال است که مشغول به کار می‌باشد. ایشان در سال‌های۱۳۶۰-۱۳۶۱ افتخار آشنایی با مرحوم بهروز گلزاری را که از شاگردان نسل بعدی کمال‌الملک بودند، پیدا کرد.
اکنون یدالله زیارتی از سفال و سرامیک معمولی پا فراتر نهاده و با ساخت ظروف پرسلان با لعاب مات کریستالی قصد انجام کارهای نوینی دارد. او با ترجمه کتاب لعاب‌های کریستالین و در دسترس عموم قرار دادن آن می‌خواهد قدمی در پیشرفت هنر سفالگری بردارد و در عین حال به قولی که به جان بریت در همکاری با ایشان و اشاعه هنرش در ایران داده، به عنوان همکاری بین دو سرامیست از دو کشور، عمل کند.

افتخارات و دستاوردها
شرکت در نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی و سفال و سرامیک و چینی در ژاپن، تهران و سمنان.

آثار

  • ۱۳۹۷- ترجمه کتاب لعاب‌های کریستالین از جان بریت.
  • ۱۴۰۰- ترجمه و تالیف کتاب پین هولینگ در سرامیک از جان بریت.
  • – چاپ کتاب معجزه حرارت در مورد تاریخ ۷۰۰۰ ساله سفال ایران و استان سمنان (تپه حصار دامغان) به سفارش اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان سمنان.
  • – کتاب شعر و طراحی ایشان با نام «باز باران» در دست چاپ است.