آغاز طرح نظارت بر بازار ماه رمضان

معاون صنعت معدن استان سمنان از آغاز اجرای طرح نظارتی بر بازار ماه مبارک رمضان در استان خبر داد و گفت: این طرح به مدت ۳۷ روز در سراسر استان ادامه خواهد داشت.
به گزارش مرآت، مهدی یحیایی معاون نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه این طرح از امروز آغاز و تا هفدهم خرداد ماه ۹۸ ادامه دارد، ابراز کرد: در این طرح کالاهای ضروری ویژه ماه رمضان شامل شیرینی و شکر، میوه و گوشت و مرغ، اقلام لبنی، نان، برنج و … مورد پایش توسط بازرسان صمت در هشت شهرستان استان قرار خواهد گرفت.
وی حمایت از حقوق مصرف کننده را هدف اصلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از آغاز طرح تشدید نظارت و پایش بازار ویژه ماه مبارک رمضان دانست و تاکید کرد: حفظ آرامش بازار و رفاه اقشار آسیب پذیر جامعه از لحاظ اقتصادی محور اصلی این طرح است.
معاون نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه تنظیم بازار، نظارت بر اقلام اساسی و مصرفی خانوار در ماه مبارک رمضان را دنبال می‌کند، گفت: در اجرای این طرح به دنبال آن هستیم که از هرگونه کمبود و افزایش غیر منطقی قیمت‌ها جلوگیری کرده و با تخلفات احتمالی برخورد کنیم.
یحیایی از افزایش گشت‌های بازرسی واحدهای صنفی و غیر صنفی نیز خبر داد و گفت: در این طرح شیرینی فروشی‌ها، تالارها و رستوران‌ها، سوپر مارکت‌ها و میوه و تره‌بار در اولویت نظارت خواهند بود.
وی با بیان اینکه بازرسان و کارشناسان نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت‌ آماده اجرای وظایف خود هستند، تاکید کرد: اتاق‌های اصناف شهرستان‌های هشت گانه استان سمنان نیز در این راستا همراه کارشناسان صنعت، معدن و تجارت هستند.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت‌ استان سمنان از به کارگیری ناظران افتخاری به صورت مستمر در طرح پایش بازار نیز خبر داد و گفت: روزانه گروه‌های کالایی پرمصرف در ماه مبارک رمضان به صورت ویژه نظارت و پایش می‌شوند.
یحیایی با بیان اینکه تمامی واحدهای صنفی موظف به نصب قیمت کالا و نرخ نامه در معرض دید عموم هستند، ابراز داشت: تخلفات اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم نصب قیمت و عدم صدور صورتحساب و … توسط شهروندان به شماره ۱۲۴ سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت گزارش شود.