اجرای طرح جامع مشاوره و اشتغال جوانان در استان سمنان

احمد ریواده، معاون استاندار سمنان از پیگیری اجرای طرح جامع مشاوره و اشتغال جوانان در این استان خبر داد و گفت: برای ارتقای شغلی جوانان همچنین دنبال اجرای طرح کارورزی نیز هستیم.

احمد ریواده در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه دولت در راستای تسهیل و تقویت امر اشتغال و حمایت از تولید، به دنبال ایجاد زنجیره‌ای از تأمین مالی برای کسب و کارها در استان سمنان است، تاکید کرد: در این راستا تلاش‌های بسیاری صورت گرفته است.

دولت سیزدهم در راستای حمایت از تولید و تحقق عدالت به عنوان مهم‌ترین مطالبه بیانیه گام دوم انقلاب با ایجاد درگاه کسب و صدور مجوز، این مهم را تسهیل می‌کند و فرآیندهای دست و پا گیر در این مسیر را برای تولیدکنندگان و جوانان از بین خواهد برد.

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه نشاط اجتماعی، ایجاد کسب و کار و اشتغال‌زایی، در دستور کار اداره کل ورزش و جوانان و اولویت ستاد ساماندهی امور جوانان استان قرار گرفته است، تاکید کرد: طرح مشاوره و اشتغال جوانان جهاد دانشگاهی استان طی یک برنامه عملیاتی اجرایی و گزارش پیشرفت کار ارائه شود.

ریواده با بیان اینکه طرح جامع مشاوره و اشتغال جوانان به صورت ویژه پیگیری و در دستور کار دارد، تاکید کرد: طرح کارورزی نیز برای ارتقای شغلی جوانان استان سمنان در دست پیگیری برای اجرایی شدن است تا بتوانیم از دغدغه جوانان در بخش اشتغال بکاهیم.