اجرای طرح حیاط پویا در ۵۰۰ مدرسه استان سمنان

مدیرکل آموزش پرورش استان سمنان با اشاره به اجرای طرح “حیاط پویا” در ۵۰۰ مدرسه این استان گفت: از مهر امسال سه طرح بزرگ با محوریت ایجاد امید و نشاط در مدارس استان سمنان اجرا می شود.
به گزارش خبر گزاری تسنیم از سمنان، محمد دستورانی شامگاه گذشته در نشست برخی مدیران و رسانه‌های استان سمنان با استاندار سمنان اظهار داشت: مدارس ظرفیت گسترده‌ای در راستای ترویج سبک زندگی فعال و پویا دارند.

وی با اشاره به برنامه‌های اجرایی این اداره کل در مدارس استان سمنان گفت: در راستای فعال و پویا شدن مدارس، ترویج امید و نشاط با اجرای برنامه‌های متعدد ورزشی و فرهنگی در دستور کار است.

مدیرکل آموزش پرورش استان سمنان با اشاره به جایگاه ویژه ورزش در آموزش و پرورش استان سمنان اظهار داشت: المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای در سال تحصیلی جدید از بیست و ششم مهرماه لغایت بیست و دوم آبان امسال در استان سمنان برگزار می‌شود.

دستورانی با اشاره به اینکه المپیادهای درون مدرسه‌ای در ۵۲۰ مدرسه استان سمنان اجرایی می‌شود خاطرنشان کرد: بیش از ۷۳ هزار دانش آموز استان سمنان در این المپیادها حضور می‌یابند.

وی با اشاره به جایگاه فرهنگ و اهمیت توجه به مسائل بومی افزود: طرح حیات پویا نیز جهت تحرک و تندرستی دانش آموزان در بیش از ۵۰۰ مدرسه به اشتراک گذاشته شد.
مدیرکل آموزش پرورش استان سمنان با اشاره به یکی دیگر از برنامه‌های ورزشی در مدارس این استان اضافه کرد: همچنین در نظر داریم در ۳۲۰ آموزشگاه استان سمنان طرح تربیت بدنی با خانواده را عملیاتی کنیم.

دستورانی با اشاره به اهداف و مزایای طرح تربیت بدنی با خانواده گفت: مهم‌ترین هدف این طرح می‌تواند افزایش ارتباط موثر والدین با مدارس و ترویج سبک زندگی فعال و پویا باشد.

وی از برگزاری دوره آموزشی ۴ روزه ویژه مربیان آموزش و پرورش استان سمنان در مشهد مقدس خبر داد و افزود: امسال با حضور و یاری همکارانمان در وزارت آموزش و پرورش، دوره‌ای تخصصی و مهم را برای فرهنگیان استان سمنان با حضور اساتید مطرح کشوری برگزار کردیم.