احداث خانه نجوم کودکان و نوجوانان در سمنان

این مرکز فعالیت‌های نجومی در مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری استان سمنان در شهر سمنان ایجاد می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان با اشاره به علاقه وافر کودکان و نوجوانان سمنانی به علومی مانند علم نجوم و اخترشناسی خاطرنشان کرد: با توجه به بررسی‌های انجام‌شده و علاقه اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان به علم نجوم، خانه نجوم در این کانون برای استفاده اعضای آن ایجاد می‌شود.

مهدی‌ جمال با اشاره به زمان افتتاح خانه نجوم کودکان و نوجوانان این استان افزود: این مرکز نجومی و اخترشناسی تا پایان امسال و با اولویت دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسمی می‌رسد.

وی با بیان اینکه تاکنون همه تجهیزات موردنیاز برای فعالیت‌های نجومی آماتور مانند تلسکوپ، دوربین‌های دوچشمی، آسمان‌نما و دیگر وسایل نجومی خریداری‌شده است، افزود: این خانه نجومی در قالب فاز ۳ مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان افتتاح می‌شود .

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان با اشاره به اینکه بیش از ۲۰ هزار دانش‌آموز استان سمنان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان هستند عنوان کرد: امروز در حالی ۱۷ درصد از دانش‌آموزان استان سمنان عضو این کانون هستند که در سال گذشته این آمار ۱۵ درصد از مجموع دانش‌آموزان استان سمنان بود.

وی از برنامه‌ریزی باری افزایش تعداد اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان در سال‌های آتی خبر داد.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان