افزایش اقامتگاه‌های بوگردی سمنان به ۹۰ واحد

حمیدرضا دوست‌محمدی، سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از صدور مجوز فعالیت هفت اقامتگاه بوم‌گردی و سنتی در این استان و در یک‌سال گذشته خبر داد.

حمیدرضا دوست‌محمدی ۲۲ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ با اعلام این خبر افزود: در سال گذشته مجوز اقامتگاه‌های بوم‌گردی شامل اقامتگاه بوم‌گردی سلطان میدان در بسطام، اقامتگاه بوم‌گردی خانه شیرین در روستای ابراهیم‌آباد سفلی میامی، اقامتگاه بوم‌گردی عمه خورشید در روستای جودانه میامی، اقامتگاه بوم‌گردی عمارت حسن خان در سراور مهدی‌شهر و اقامتگاه بوم‌گردی عمارت دژ گلی در بیابانک سرخه صادر شد.

وی اضافه کرد: مجوز ۲ اقامتگاه سنتی شامل اقامتگاه سنتی سرای بانو در درجزین و اقامتگاه سنتی خانه ترنج در سمنان نیز در این مدت صادر شد.

وی اضافه کرد: با راه‌اندازی این اقامتگاه‌ها، زمینه اشتغال ۲۵ نفر فراهم و ۱۳۴ تخت به ظرفیت اقامتی استان سمنان افزوده شد.

دوست‌محمدی به راه‌اندازی ۲ سفره‌خانه سنتی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: مجوز سفره‌خانه سنتی آب‌انبار پاچنار در سمنان و سفره‌خانه سنتی آقاجان بزرگ در قاطول گرمسار نیز صادر شد.

وی گفت: خانه مسافر آرامش خرقان در شاهرود و مجموعه گردشگری کشاورزی باغ سبز سمنان در سال گذشته مجوز فعالیت دریافت کردند.

وی یادآوری کرد: در حال حاضر در استان سمنان ۹۰ اقامتگاه بوم‌گردی، ۱۵ هتل و مهمان‌سرا، ۱۴ اقامتگاه سنتی، پنج مهمان‌پذیر، پنج مجتمع گردشگری، ۷۹ خانه مسافر، یک هتل‌آپارتمان، دو مرکز تفریحی‌سرگرمی، یک اردوگاه، یک متل، ۳۱ دفتر خدمات مسافرتی، ۴۲ رستوران بین‌راهی، ۱۹ سفره‌خانه سنتی و سه موسسه آموزش گردشگری فعال هستند.