اقامت بیش از ۵۰۰۰ گردشگر داخلی و خارجی در استان سمنان

مهدی جمال، مدیرکل میراث فرهنگی استان از اقامت بیش از ۵۰۰۰ گردشگر داخلی و خارجی طی چند روز اخیر در این استان خبر داد.

وی گفت: ظرفیت اشغال تخت، شامل نفر شب اقامت‌کننده در تاسیسات گردشگری مجاز این استان ۲۰ درصد است.

مهدی جمال با اعلام این خبر گفت: از ۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۹ تا کنون، بیش از پنج هزار نفر گردشگر داخلی و ۳۵ گردشگر خارجی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و … در استان اقامت کرده‌اند.

او با تاکید بر اینکه اقامت‌های انجام شده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، توجه به سفر سالم و مسئولانه و در تاسیسات گردشگری مجاز استان انجام شده است، افزود: یک هزار و ۴۱۵ نفر در هتل‌ها و مهمانسراها، ۱۱۲ نفر در هتل‌آپارتمان‌ها،۴۸۳ نفر در مهمانپذیرها، یک هزار و ۹۲۰ نفر در اقامتگاه‌های بوم‌گردی، یک هزار و ۱۹ نفر در مجتمع‌های گردشگری و ۵۶ نفر در اقامتگاه‌های سنتی اقامت داشتند.

جمال گفت: به‌رغم هیچ‌گونه تبلیغ در راستای سفر به استان، مسافران در استان اقامت کرده و دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان سمنان براساس شیوه‌نامه ابلاغی ستاد ملی کرونا رسالت ذاتی خود را مبنی بر مدیریت سفر مسئولانه انجام می‌دهد تا هموطنان و مسافران در سلامت کامل بوده و با خاطره خوش استان را ترک کنند.

وی با اشاره به تشدید بازدیدهای نظارتی از مراکز گردشگری استان، گفت: تا کنون ۳۲۷ مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان انجام شده و بر اساس بازدیدهای انجام شده تا کنون ۲ مرکز اقامتی تشویق شده و به ۳ مرکز اقامتی و هفت مرکز پذیرایی تذکر داده شده است.
وی اضافه کرد: دو مرکز پذیرایی اخطار کتبی دریافت کرده و یک مرکز اقامتی، یک دفتر خدمات مسافرتی و یک مرکز پذیرایی تعطیل و یا تعلیق شده است.

وی با اشاره به اینکه تا کنون شکایتی از تاسیسات گردشگری استان دریافت نشده است، گفت: گردشگران می‌توانند با ارتباط با سامانه ۰۹۶۲۹
شکایات خود را اعلام کنند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان سمنان بیان کرد: تا کنون ۲۹ هزار و ۷۵۳ نفر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان بازدید کرده‌اند.

در استان سمنان ۹۰ اقامتگاه بوم‌گردی، ۱۵ هتل و مهمان‌سرا، ۱۴ اقامتگاه‌سنتی، پنج مهمان‌پذیر، پنج مجتمع گردشگری، ۷۹ خانه مسافر، یک هتل‌آپارتمان، دو مرکز تفریحی‌سرگرمی، یک اردوگاه، یک متل، ۳۱ دفتر خدمات مسافرتی، ۴۲ رستوران بین‌راهی، ۱۹ سفره‌خانه سنتی و سه موسسه آموزش گردشگری فعال است.