اقامت مسافران نوروزی در سمنان ۱۸ درصد افزایش یافت

مهدی جمال روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: آمار بازدید گردشگران از جاذبه های گردشگری استان سمنان در مدت مذکور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافت.
وی یادآور شد: حدود ۱۸۱ گردشگر خارجی از کشورهایی مانند ایتالیا و سوئد نوروز امسال استان سمنان را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کردند.
وی با بیان این که بازدید از موزه های استان سمنان نوروز امسال ۱۰ درصد افزایش یافت، اضافه کرد: یک میلیون و ۴۰۰ هزار گردشگر از بیست و هفتم اسفندماه سال گذشته تا چهاردهم فروردین ماه امسال از جاذبه های استان بازدید کردند.
جمال تقریح کرد: بر اساس آمار ۴۵۷ هزار و ۸۴۶ مسافر نوروزی از بیست و هفتم اسفندماه تا چهاردهم فروردین امسال در استان سمنان اقامت کردند.
وی خاطر نشان کرد: حدود ۴۰ هزار نفر از ۴۵۷ هزار و ۸۴۶ نفر مسافر اقامت داشته در استان سمنان در تاسیسات اقامتی تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان اقامت کردند.
جمال افزود: آمار گواه افزایش ۱۰۰ درصدی اقامت مسافران نوروزی در اقامتگاه های بوم گردی، خانه های مسافر و مجتمع های گردشگری استان سمنان است.
وی اظهار داشت: میزان اقامت در هتل های استان سمنان امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۹ درصد افزایش یافته است.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: یک هزار و ۷۴۴ بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان سمنان به منظور جلوگیری از تخلف انجام شد که این بازدیدها منجر به ارائه یک مورد تذکر و دو مورد اخطار شده است.
به گزارش ایرنا، استان سمنان دارای بیش از یک هزار و ٨٣٨ اثر تاریخی شناسایی شده است و بیش از٧٩٣ اثر از این تعداد در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
در استان سمنان ۲۳۲ واحد تاسیسات اقامتی تحت پوشش میراث فرهنگی شامل هتل ها، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، مجتمع های گردشگری، اقامتگاههای بوم گردی و خانه مسافر وجود دارد.