اولین کتاب در مورد کرونا

اولین کتاب درباره ویروس کرونا با عنوان «پیشگیری از ابتلاء به ویروس کووید-۱۹» توسط انتشارات علم و فناوری شانگهای منتشر شده و با همت گروه زبان چینی دانشگاه تهران و اساتید علوم پزشکی تهران ترجمه شده و برای اطلاع مردم جهت مقابله اصولی با شیوع ویروس کرونا منتشر شده است.

دستورالعمل نوشته شده مباحث مرتبط با این ویروس را به صورت ساده و قابل فهم و بدون ورود به مباحث تخصصی مطالب مفیدی از مرحله شناخت، پیشگیری، ابتلا تا درمان را مورد توجه قرار داده است.

این کتاب شامل سه بخش است که هر بخش دارای عناوین مختلف است. بخش اول با عنوان «آشنایی با التهاب ریوی ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در یک دقیقه» شامل مباحثی درباره نمای کلی ویروس، راه‌های انتقال، دوره نهفتگی و علائم بیماری و درمان است.

بخش دوم با عنوان کلی «نکات کلیدی در پیشگیری فردی» شامل توضیحاتی در مورد قرنطینه خانگی، ماسک، دستکش، عینک محافظ، میکروب‌زدایی، شستن دست، سرفه، انتقال از راه مدفوع، آسانسور، دستگاه تهویه هوا، حیوان خانگی و مرتبطان نزدیک است.

فصل سوم و پایانی این دستورالعمل با عنوان «شیوه‌های پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ در شرایط مختلف» شامل توضیحاتی در مورد اقامت در منزل، مشاهده بیمار در مجتمع مسکونی، بیرون رفتن، بازگشت به محل کار، شرایط محل کار، محیط عمومی و مراجعه برای درمان است.

به امید سلامتی و عاقبت بخیری برای همگان

دستورالعمل عمومی جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا کلیک کنید.