ایجاد ۱۳۲۳ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان سمنان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: یک هزار و ۳۲۳ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد این استان ایجاد شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید جواد رضوی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای مددجویان اعم از مناطق محروم و غیرمحروم در کارگروه اشتغال استان در سال گذشته ۷۰۰ فرصت شغلی تعهد شده بود که با اقدامات انجام‌ شده از سوی کمیته امداد استان یک هزار و ۳۲۳ فرصت شغلی ایجاد شد.
وی تصریح کرد: کمیته امداد استان سمنان در سال گذشته موفق به تحقق ۱۳۶ درصدی تعهد اشتغال شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان سرفصل‌های اشتغال ایجاد شده این نهاد را طرح‌های خدماتی، دامپروری، صنایع‌دستی، کشاورزی، فعالیت‌های صنعتی، معدنی عنوان کرد و گفت: برای اشتغال ایجاد شده در سال گذشته ۳۰ میلیارد و ۸۰ میلیون تومان هزینه شده است.
رضوی خاطرنشان کرد: در سال گذشته با اجرای طرح‌های اشتغال مددجویان کمیته امداد استان سمنان ۳۵ میلیارد و ۶۲ میلیون تومان درآمد کسب شده است.
وی توانمندسازی مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) را یکی از اهداف این نهاد عنوان کرد و اظهار داشت: در این راستا طرح آموزش مهارت افزایی و ارائه تسهیلات اشتغال از سوی این نهاد اجرا می‌شود.
رضوی افزود: در این راستا آموزش‌های شغلی و مهارتی برای ۲ هزار ۴۷۶ نفر در قالب ۱۲۹ هزار و ۲۸۷ نفر ساعت در سال گذشته باهدف توانمندسازی مددجویان زیرپوشش این نهاد برگزار شد.
وی افزود: طرح آموزش مهارت‌یابی کمیته امداد سمنان در مناطق محروم استان سمنان بر اساس سهمیه ابلاغی ۸۸۴ نفر بوده است.