برپایی نمایشگاه آثار هنرمند سمنانی در میراث فرهنگی کشور

نمایشگاه آثار فرتاش فریبرز ، هنرمند صنایع دستی استان سمنان در تالار ورودی سازمان میراث فرهنگی کشور برپا شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، جعفر صفاخواه معاون صنایع دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: در لابی(تالار ورودی) سازمان میراث فرهنگی آثار سفال و سرامیک هنرمند استان سمنان عرضه شده و به فروش می‌رسد.

وی افزود : فرتاش فریبرز هنرمند استان سمنان دارای بیش از ۳۳ سال سابقه فعالیت در زمینه سفال لعابدار در استان سمنان است و سالانه حدود ۱۰ هزار قطعه اثر هنری تولید می‌کند.

صفاخواه با اشاره به اینکه این هنرمند استان سمنان دارای نشان درجه یک هنری است، افزود: فریبرز تا کنون تحقیقات متعددی در زمینه احیای سفال و لعابهای گذشته ایران به ویژه دوره اسلامی زرین فام، نقوش آئینی و مذهبی هزاره اول قبل از میلاد و … انجام داده است.

وی گفت: حضور در نمایشگاه‌های هنری معاصر، مفاخر صنایع دستی تهران، کسب چندین لوح تقدیر به دلیل حضور در نمایشگاههای صنایع دستی و بازرگانی کشور و حضور در ۸۰ نمایشگاه داخلی و منطقه ای از جمله موفقیت‌های کسب شده توسط این هنرمند است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان افزود: آثار سفال و سرامیک این هنرمند استان سمنان به کشورهای استرالیا، ایتالیا و سوئد ارسال می‌شود.

کارگاه فرتاش فریبرز در شهرستان شاهرود روستای ابرسج واقع است.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در تهران، خیابان آزادی، نبش زنجانی جنوبی واقع شده است.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان