برگزاری مسابقات خاطره‌نویسی ویژه پناهندگان در سمنان

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان گفت: مسابقات خاطره‌نویسی ویژه پناهندگان و پناهجویان برای نخستین بار در استان سمنان برگزار می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان سمنان، سیدامیر علوی در نشست خبری که با حضور خبرنگاران استان سمنان در ساختمان اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی این استان برگزار شد، ضمن بیان اینکه مسابقات خاطره‌نویسی ویژه پناهندگان و پناهجویان برای نخستین بار در استان سمنان در حال برگزاری است، افزود: این مسابقه در راستای دیگر فعالیت‌های فرهنگی در خصوص پناهندگان در استان سمنان برگزار شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری، جلسات متعددی در کارگروه فرهنگی استانداری سمنان در خصوص پیگیری برنامه‌های فرهنگی اتباع خارجی برگزار شده است که مسابقات مختلفی در این زمینه برگزار می‌شود.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان تصریح کرد: خاطره‌نویسی پناهندگان و پناهجویان استان سمنان یکی از مسابقات ویژه‌ای بوده که در حال برگزاری است.

علوی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران توجه بسیار خاص و ویژه‌ای به پناهندگان دارد، اظهار داشت: این مسابقات در دو رده سنی زیر ۲۰ سال و بالای ۲۰ سال در استان سمنان برگزار می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه در خصوص اجرای این برنامه فرهنگی با ادارات و نهادهای مربوطه همکاری‌های لازم انجام شده است، گفت: محوریت برنامه‌های فرهنگی سال جاری در آینده آثار بسیار مثبتی در بر خواهد داشت که امیدواریم شاهد آن باشیم.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان اظهار کرد: یکی از آثار بسیار مثبت این مسابقه فرهنگی در پژوهش‌های تاریخی در خصوص پناهندگان است که باید به این موضوع توجه شود.

علوی ادامه داد: بیش از سه دهه است که پناهندگان افغانستانی در ایران زندگی می‌کنند و باید در تلاش باشیم تا برنامه‌های فرهنگی مناسبی برای آن‌ها تدارک ببینیم و هر سال سطح کیفی این برنامه‌ها رشد داشته باشد.

وی گفت: اطلاع‌رسانی در خصوص برگزاری این مسابقه به‌خوبی از طریق فرمانداری‌ها و فضای مجازی انجام شده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان افزود: در خصوص خاطره‌نویسی نیز آموزش‌های لازم انجام شده تا در چارچوبی استاندارد انجام شود.

گفتنی است؛ زمان ارسال آثار از ۱۴ مردادماه تا ۱۵ شهریورماه است و در پایان نیز به ۲۷ اثر برتر جوایزی پرداخت می‌شود.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان