بهترین وکیل سمنان را چگونه پیدا کنیم؟

امور قضایی مثل سایر امور اجتماعی، سالهاست که از شیوه عمومی خارج و بصورت تخصصی پیگیری می شود و همین موضوع باعث آن شده که شاهد آن هستیم حتی بسیاری از جرایم هم به صورت تخصصی و توسط قضات متخصص بررسی می شود. بنابراین بدون شک چنانچه درگیر یک مساله حقوقی هستید و پیدا کردن بهترین وکیل سمنان برایتان دشوار شده است. وب سایت برترین وکیل با ارائه مطالب تخصصی در زمینه معرفی بهترین وکیل های ایران به معرفی بهترین وکیل سمنان پرداخته است.

بهترین وکیل سمنان

وکیل کیست و به چه کسی وکیل پایه یک دادگستری گفته می‌شود؟

وکیل شخصی می باشد که با استفاده از یک وکالت نامه از طرف مورد قرارداد خود، نسبت به پیگیری و رسیدگی به حقوق مختلف آن شخص از طریق مراجعه مختلف قانونی اقدام می نماید. برای انجام دادن این امر باید توافقنامه ای بین هر دو طرف امضاء شود و طرف مورد قرارداد وکیل در این زمینه به نام موکل شناخته می شود. در کنار آن وکیل پایه یک دادگستری شخصی است که با گذراندن دوره ی تحصیلات مرتبط با این رشته در دانشگاه های مختلف کشور توانسته است موفق به اخذ این مدرک شود.
وکیل متخصص و کار بلد فردی می باشد که در تمامی موارد و آزمون های مشخص شده را برای دریافت مدرک خود را با بهترین نمرات دریافت نمود باشد و همینطور پس از قبولی در آزمون های مختلف یک وکیل پایه یک دادگستری قبل از پذیرفتن این شغل به صورت رسمی می تواند با تمام زوایای علمی این کار آشنا شود.
بعد از آن نیز باید دوره کارآموزی خود را طی کند که به مدت ۱۸ ماه می باشد و پس از آن نیز در آزمونی تحت عنوان اختیار به صورت کتبی و مصاحبه علمی شفاهی برگزار می گردد و شخصی که موفق به قبولی در این آزمن شود می تواند به صورت رسمی فعالیت خود را بعد از حضور در مراسم تحلیف که در مراسم مذکور پس از طی تشریفت و اتیان سوگند توسط ایشان، وی به عنوان وکیل دادگستری یا وکیل پایه یک دادگستری نائل می گردد.

انواع وکیل را به چند دسته می توان تقسیم کرد؟

بر اساس قانون، وکالت به انواع مختلفی تقسیم می‌شود و هر یک از این وکالت‌ها به موضوع خاص می‌پردازند و افراد بر اساس نیاز خود می‌توانند از این وکلا در جلسات دادگاه استفاده کند. در ادامه به برخی از این وکیل ها می پردازیم:

 • وکیل قوه قضائیه: وکیل ماده ۱۸۷ و یا وکیل قوه قضائیه به اشخاصی اطلاق می­ شود که در راستای اجرای ماده ۱۸۷ قانون برنامه پنج ساله سوم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی کشور از مرکز مشاوران حقوقی و کارشناسان قوه قضائیه پروانه وکالت دریافت می ­کنند.
 • وکیل تسخیری: وکیل تسخیری شخصی می باشد که چنانچه در دعاوی کیفری متهم بنا به دلایلی از گرفتن وکیل امتناع ورزد و یا اینکه بضاعت مالی کافی برای گرفتن یک وکیل را نداشته باشد، به تشخیص دادگاه و از بین وکلای دادگستری برای وی یک وکیل رایگان گرفته می شود.
 • وکیل معاضدتی: در دعاوی حقوقی و با تشخیص عسر و حرج موکل از جانب دادگاه و یا کمیسیون معاضدت کانون وکلا، وکیلی بصورت رایگان دفاع از حقوق شخص معسر را بر عهده می­ گیرد که به این نوع از وکیل، وکیل معاضدتی اطلاق می­ شود.
 • وکیل قراردادی: شخصی است که هر یک از طرفین و یا اصحاب دعوا جهت دفاع و اقامه دعوا و پیگیری­های لازم انتخاب می­ نمایند که به آن وکیل تعیینی، تعبینی و یا قراردادی اطلاق می ­گردد.
 • وکیل اتفاقی: اشخاصی که دارای تحصیلات حقوقی هستند ولی فاقد پروانه وکالت می­باشند می­توانند بصورت اتفاقی جهت حل مشکلات بستگان نزدیکشان در مراجع قضایی و برای همان مورد خاص، وکالت موردی بگیرند که به این شخص وکیل اتفاقی گفته می­ شود.
 • وکیل سازمانی: درمواردی که کارکنان لشگری و کشوری در امور مربوط به خدمتشان دچار مشکلی حقوقی و قضایی شوند، سازمان محل خدمتشان می ­تواند کارشناسان حقوقی برای دفاع از حقوق کارکنان مذکور به مراجع قضایی معرفی نمایند تا به آن­ها مشاوره حقوقی دهند.

وکیل سمنان

بهترین وکیل سمنان را چگونه پیدا کنیم؟

داشتن یک وکیل خوب و متخصص در طرح دعوا و پیگیری پرونده یکی از دغدغه های همیشگی مردم جامعه است. داشتن وکیل خوب و یک مشاور حقوقی با تجربه و ماهر در طول جریان یک پرونده حقوقی با توجه به اینکه در حصول نتیجه به نفع شما قطعاً تاثیر مثبت خواهد گذاشت، از شدت آلام و اثرات سوء آن خواهد کاست. پیدا کردن یک وکیل خوب به کمی توجه و دقت و آگاهی و شناخت و البته کمی هم شانس نیاز دارد.
صفت بهترین وکیل، به شخص حقیقی گفته می‌شود که پرونده‌های متعددی را در تمامی دعاوی تجربه کرده و اکثر آن‌ها، با نتیجه مطلوب و رضایت موکل خاتمه یافته‌اند. مهمترین شاخصه یک وکیل خوب این است که با آگاهی به کلیه قوانین جاریه کشور بتواند متبحرانه و حرفه‌ای وکالت کند. تا این امر باعث افزایش احتمال موفقیت پرونده شما در دادگاه های قضایی شود. برای پیدا کردن بهترین وکیل سمنان به برترین وکیل مراجعه کنید.

وکیل ها در چه نوع زمینه هایی فعالیت می کنند؟

وکیل رسمی دادگستری با دارا بودن پروانه وکالت و عضویت در یکی از کانون­ های وکالت از اشخاص حقیقی و یا حقوقی، دولتی و یا غیردولتی، دفاع از حق موکل در دادگاه ­ها، دادسراها، ادارات ثبت و املاک دفاع می­ نماید. برخی از وکلا در زمینه­ های خاصی دارای تخصص هستند و موکل با درنظر گرفتن نوع تخصص به آن­ها مراجعه می ­نماید.

انواع تخصص­های وکلا به شرح زیر است:

 • وکیل خانواده: وکیل خانواده در خصوص حقوق و مقررات خانوادگی دارای تسلط کامل و جامع است. چنین شخصی جهت انجام امور خانوادگی و حقوق ضایع شده اعضای خانواده اقدام می­ نماید.
 • وکیل ملکی: معاملات املاک به دلیل حساسیت و اهمیتی که دارند مستلزم داشتن تبحر و دانش لازم می­باشند. وکیل املاک شخصی است که درخصوص انواع املاک اعم از بایر و غیر بایر و … دارای اطلاعات لازم و کافی است.
 • وکیل چک و سفته: وکیل چک و سفته با تسلطی که به قوانین و مقررات اسناد تجاری دارد و به دلیل آگاهی حقوقی و آشنایی با پروسه دادگاه و شیوه مطالبه وجه اسناد مالی می­تواند در راستای حقوق از دست رفته طلبکار اقدامات لازم را صورت دهد.
 • وکیل مهاجرت: وکیل مهاجرت در زمینه مسائل مرتبط با مهاجرت به کشورهای دیگر و دریافت تابعیت از دولت­های مطبوع دارای اطلاعات حقوقی کافی است.
 • وکیل امور قراردادها: وکیل مذکور از آنجا که در امور مرتبط با قراردادهایی که بین اشخاص تنظیم می­گردد دارای اطلاعات کافی حقوقی است به اشخاص حقیقی و یا حقوقی جهت تنظیم قراردادها می­تواند بسیار کمک کننده باشد.
 • وکیل شرکت ها: وکیل شرکت در امور مرتبط با شرکت­هایی مانند شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی و … دارای اطلاعات حقوقی خوب و کاملی است.

وکیل

کلام آخر

از شما دوستان عزیزم ممنونم که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید ما در این مقاله به بررسی بهترین وکیل سمنان را چگونه پیدا کنیم پرداختیم. با توجه به مطالب گفته شده ما درباره وکیل پایه یک دادگستری کیست و درباره انواع مختلف وکلا صحبت کردیم. در ادامه نیز به بررسی زمینه های مختلف که وکیل ها در آن فعالیت می کنند و همینطور در انتهای مقاله نیز به چگونه پیدا کردن وکیل پرداختیم. امیدوارم که مطالب گفته شده برایتان مفید بوده باشد.
منبع: برترین وکیل (bartarinvakil.com)