قریب به ۱۰هزار و ۱۸۰ نفر رأی اولی در استان وجود دارد که با شرکت در انتخابات پیش رو اولین تکلیف سیاسی خود را انجام می‌دهند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان؛ محمدرضا خباز استاندار سمنان گفت: حضور مردم درصحنه انتخابات می‌تواند یک پشتوانه قوی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد و به آن اقتدار ببخشد.

محمدرضا خباز با بیان اینکه هر رأی در این نظام مانند یک سرباز مدافع عمل می‌کند افزود: دشمنان قسم‌خورده این نظام و انقلاب اسلامی ایران درصدد تخریب چهره نظام و تضعیف این حکومت هستند که حضور مردم در این صحنه‌ها نمایشی از قدرت و اقتدار نظام و ملت ایرانیان را به رخ جهانیان و به‌ویژه دشمنان این مرزوبوم می‌کشاند.

وی با اشاره به برخی منویات امام راحل (ره) درباره انتخابات عنوان کرد: هر انتخاباتی که در این کشور برگزار می‌شود دو رکن اساسی مشروعیت و مقبولیت نظام و انقلاب اسلامی را در جهان ثابت می‌کند.

خباز تصریح کرد: شخصی که با انتخاب مردم برای جایگاه ریاست جمهوری برگزیده می‌شود با حکم و تأیید مقام معظم رهبری مشروعیت او اثبات می‌شود و تعداد آراء مردمی و حضور آنان درصحنه نشانه مقبولیت این نظام و رئیس‌جمهور برگزیده است.

وی با تأکید بر لزوم حضور رأی اولی‌ها در انتخابات اظهارداشت: بلوغ سیاسی و رسیدن به درجه قابل قبولی از رشد فکری دو ویژگی مهم رأی اولی‌ها است که باید در انتخاب اصلح این دو ویژگی را به‌کارگیرند.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه هر انسانی از قدرت عقل و اختیار برخوردار است افزود: انتخابات یک مسئله حیاتی و سرنوشت‌ساز برای کشور و جامعه محسوب می‌شود بنابراین باید در انتخاب اصلح دقت ویژه داشت چراکه کوچک‌ترین خطایی می‌تواند سبب ویرانی نظام شود و آثار تخریب آن تا درازمدت مشهود می‌ماند.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان