تجهیز کتابخانه های کانون پرورش فکری استان سمنان به ۸۱۵۰ کتاب جدید

نبی‌اله خدابخشی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمنان از اضافه شدن ۸۱۵۰ جلد کتاب به منابع موجود در قفسه کتابخانه‌های کانون در سراسر استان سمنان خبر داد. وی در این باره به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران ایبنا در سمنان، گفت: خرید این‌ کتاب‌ها از ۲۵ ناشر فعال ‌حوزه کودک و نوجوان صورت‌ گرفت تا بیش از ۴۰۰ هزار کودک و نوجوان عضو مراکز فرهنگی‌، هنری کانون در تابستان امسال بتوانند علاوه بر کتاب‌های کانون پرورش فکری آثار جدید دیگر ناشران کتاب را نیز ورق بزنند.

خدابخشی افزود: این ۸۱۵۰ جلد شامل ۱۳۲ عنوان است که دربرگیرنده ۲۰ عنوان کتاب‌آوا، ۵۰ عنوان کتاب ویژه نابینایان به خط بریل، ۵۳ عنوان کتاب غیرکانونی، ۷ عنوان کتاب کانونی و دو عنوان نشریه کودک و نوجوان است که از سوی معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکاان و نوجوانان در استان با توجه به تعداد اعضا و امانت‌دهی کتاب در مراکز فرهنگی‌هنری، کتاب‌ها تقسیم شده و برای مربیان فرستاده می‌شود.

وی این اقدام را که پس از نزدیک به یک‌دهه وقفه در تجهیز مراکز کانون به تازه‌ترین آثار حوزه نشر کتاب کودک و نوجوان صورت می‌گیرد، حمایت از ناشران آثار مناسب برای مخاطبان کودک و نوجوان دانست.

خدابخشی گفت: کتاب‌های خریداری‌شده شامل آثار حوزه خردسال، کودک و ‌نوجوان است که ازسوی کارشناسان جایزه کتاب کودک و نوجوان کانون به‌عنوان کتاب‌های مناسب این‌حوزه انتخاب و در قالب طرح تمیم (تأمین محتوای یکپارچه مراکز کانون) در اختیار کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی‌، هنری کانون قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: اعضای مراکز فرهنگی‌، هنری کانون از دیرباز جزو کتابخوان‌ترین کودکان و نوجوانان ایرانی بوده‌اند و عطش سیری‌ناپذیر آنان به مطالعه ضرورت تأمین کتاب‌های مناسب برای آنان را گوشزد می‌کرد.

خدابخشی با اشاره به تداوم این‌ طرح به شکل فصلی تصریح‌ کرد: قرار است علاوه بر کتاب مجموعه‌ای از اسباب‌ بازی، سرگرمی و نشریات کانونی نیز به‌همراه کتاب‌های برگزیده‌شده در هر فصل به مراکز فرهنگی‌، هنری ارسال ‌شود.

وی در پایان یادآور شد: اجرای طرح تمیم از بهار ۱۳۹۹ در کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان آغاز و کتاب‌های برگزیده جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون، خریداری و به کتاب‌خانه‌های کانون سراسر کشور ارسال شده‌ است.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان