تسهیلات جبران خسارات کرونا برای بخش حمل و نقل استان سمنان پرداخت می‌شود

احسان منصور کیایی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سمنان گفت: پرداخت تسهیلات برای جبران بخشی از خساراتی که بخش حمل و نقل و جابجایی کالا و مسافر استان از بابت کرونا متحمل شد، مصوب شده است.

به گزارش خبرنگار بازار، منصور کیایی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سمنان از اختصاص تسهیلات بانکی به شاغلان بخش حمل‌ونقل جاده‌ای استان خبر داد و ابراز کرد: این تسهیلات برای جبران خسارت ناشی از کرونا پرداخت می‌شود.

وی بابیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تسهیلات بانکی را مصوب کرده است، بیان کرد: این تسهیلات به مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال برای بنگاه‌های آسیب‌دیده و ۶۰ میلیون ریال برای شاغلان حقیقی بیمه‌شده با سود ۱۲ درصد و دوره بازپرداخت ۲۴ ماهه پرداخت می‌شود که متقاضیان می‌بایست برای دریافت آن نام‌نویسی کنند.

رانندگان، مالکان وسایل نقلیه عمومی بین‌شهری، شرکت‌های حمل‌ونقل و کارکنان آن‌ها با مراجعه به سامانه کارا به آدرس KARA.MCLS.GOV.IR برای دریافت تسهیلات مبادرت ورزند.

کیایی افزود: حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای خصوصاً رانندگان و شرکت‌های حمل‌ونقل بخش مسافری آسیب شدیدی را ناشی از بیماری کرونا متحمل شدند.

وی در ادامه از نصب ۷۰ عدد تابلو علائم طی دو ماه سالجاری در محورهای حوزه استحفاظی شهرستان مهدیشهر خبر داد و گفت: ارتقای ایمنی راه ها تاثیر بسزایی در ترغیب مسافران و گردشگران برای حضور در شهرهای استان سمنان دارد که در این راستا اقدامات خوبی انجام می شود.

با توجه به شرایط آب و هوایی محورهای شهرستان مهدی‌شهر، ترمیم و شستشوی تابلو علائم، پاکسازی محورهای مواصلاتی، ریزش برداری، بهبود وضعیت حفاظ‌ها و روشنایی محورها، ایمن سازی و ساماندهی نقاط پر تصادف، خط کشی و لکه‌گیری، جمع‌آوری لاشه حیوانی و … در سطح محورها از جمله فعالیت‌های ایمن‌سازی است که به‌طور گسترده توسط راهداران پر تلاش شهرستان در حال انجام است.