توزیع ۹۷۰تن کالای اساسی ویژه ماه رمضان در استان سمنان

به گزارش ایرنا، علی تشنه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان دل روز چهارشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: برای حفظ آرامش بازار در ماه مبارک رمضان و رفاه حال هم استانی های عزیز به ویژه اقشار آسیب پذیر ۹۷۶ تن کالای اساسی در سراسر استان توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به اقلام مشمول طرح ضیافت ماه مبارک رمضان تصریح کرد: در این طرح ۳۰۰ تن برنج ، ۲۷۰ تن شکر سهم خانوار ،۱۰۰ تن روغن مایع مخصوص سهم خانوار و ۱۸۰ تن روغن مایع مخصوص واحدهای صنفی و خدماتی اختصاص داده شده است که از سوی شرکت های مباشر تامین در سراسر استان عرضه خواهد شد.

وی اظهار داشت: ۱۰۰ تن گوشت مرغ منجمد و ۲۶ تن گوشت قرمز منجد از دیگر کالاهای اساسی است که همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در بازار استان عرضه خواهد شد ضمن اینکه گوشت مرغ گرم نیز بر اساس نیاز مصرفی استان روزانه در توزیع می شود.

وی افزود: زمان اجرای این طرح و توزیع کالاهای اساسی از ابتدای ماه مبارک رمضان است و شبکه توزیع اقلام با اولویت سازمان میادین میوه و تره بار ، فروشگاه های زنجیره ای ، تعاونی های مصرف و توزیعی و شبکه های توزیع منتخب صنفی خواهد بود.

در طرح ویژه تنظیم بازار ماه مبارک رمضان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با مشارکت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی نسبت به تشدید نظارت و بازرسی در بازار عرضه استان اقدام خواهد کرد.

تمهیدات لازم در خصوص عرضه مکفی و با قیمت و کیفیت مناسبت کالا در قالب عرضه مستقیم ، فروش فوق العاده و اینترنتی با در نظر گرفتن شرایط کنونی متاثر از شیوع ویروس کرونا اندیشیده خواهد شد.