توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از صدور۲۱۷ مجوز تأسیس صنایع تبدیلی کشاورزی و دامی در این استان خبر داد و گفت: صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در استان سمنان توسعه می‌یابد.
سید حسن میرعماد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، با اشاره به آخرین وضعیت این صنایع در استان سمنان اظهارداشت: با تلاش‌های انجام شده در سال‌های اخیر ۲۱۷ مجوز تأسیس صنایع تبدیلی کشاورزی و دامی در استان سمنان صادر شده است.

وی تعداد واحدهای صنایع تبدیلی دارای پروانه بهره‌برداری و واحدهای صنایع تبدیلی به تولید رسیده در استان سمنان را به ترتیب ۶۴ و ۷۳ واحد اعلام و تصریح کرد: هم اکنون ۵۴ واحد تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی و دامی در استان سمنان در حال احداث است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در یک سال گذشته ۷۴ مجوز تأسیس و ۲۰ پروانه بهره‌برداری صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان سمنان صادر شده است.

میرعماد با اشاره به اینکه در صورت تکمیل و بهره‌برداری از همه ۲۱۷ واحد صنایع تبدیلی دارای مجوز تأسیس در این استان برای سه هزار و ۸۱۳ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود اضافه کرد: این واحدها در مجموع ظرفیت تولید بیش از یک میلیون و ۲۰۹ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی فرآوری شده را خواهند داشت.

وی با اشاره به برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان برای توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در این استان تصریح کرد: اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی و غذایی استان سمنان تدوین شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه حمایت‌های تسهیلاتی لازم برای سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی و صورت می‌گیرد افزود: در راستای استفاده بهینه از امکانات زیربنایی مانند آب و برق، تأسیسات و ساختمان موجود واحدهای صنایع تبدلی راکد و نیمه فعال این سازمان آماده هرگونه همکاری برای بازسازی، نوسازی و اصلاح ساختار این واحدها است.