جدیدترین رنگ بندی کرونایی

طبق تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی سامانه ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های استان سمنان، مهدیشهر، شاهرود، آرادان و مهدیشهر در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گزارش ایرنا، بر اساس رنگ‌بندی جدید سامانه ماسک وزارت بهداشت در بامداد شنبه، دامغان از وضعیت قرمز به نارنجی، مهدیشهر از قرمز به قرمز تیره (پرخطرتر)، آرادان از نارنجی به قرمز تیره (پرخطرتر) و سرخه و میامی از نارنجی به زرد، تغییر رنگ دادند.

اکنون در استان سمنان شهرستان‌های آرادان و مهدیشهر در وضعیت قرمز تیره، سمنان، شاهرود و گرمسار در وضعیت قرمز، شهرستان دامغان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های سرخه و میامی زرد کرونایی هستند.

با انتشار جدید ترین نقشه کرونایی ایران، تعداد شهرستان‌های قرمز در کشور به عدد ۲۴۶ رسید که نسبت به آخرین رنگ‌بندی منتشر شده در ۶ شهریورماه، کاهش ۶۰ عددی را نشان می دهد.

در تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی کشور که اپلیکیشن ماسک اعلام کرد؛ ۲۴۶ شهرستان قرمز، ۱۴۴ شهرستان نارنجی و ۵۸ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت دیروز جمعه ۱۲ شهریور ماه با اعلام آخرین وضعیت بیماری کووید- ۱۹ در کشور گزارش کرد که در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۶۱ بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰۹ هزار و ۵۴۹ نفر رسید.

براساس این گزارش تا کنون ۱۹ میلیون و ۲۹۷ هزار و ۵۸۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۹ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۳۱۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۲۸ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۸۹۳ دُز رسیده است.

مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۸۳ هزار و ۱۳۳ نفر رسیده است.