جزییات افزایش ۲۵درصدی حقوق کارمندان

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از مصوبه این کمیسیون برای افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز صبح کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز ادامه تبصره های لایحه بودجه ۱۴۰۰ که در حوزه کاری کمیسیون اجتماعی است مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در جریان بررسی این تبصره ها، اعضای کمیسیون مصوب کردند که حقوق کارکنان دولت در سال آینده ۲۵ درصد افزایش پیدا کند و البته این افزایش حقوق به صورت پلکانی اعمال شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: بر اساس این مصوبه کارکنانی که حقوق شان پایین تر باشد، افزایش ۲۵ درصدی حقوق را خواهند داشت و این افزایش حقوق به ترتیب در حقوق ها و دریافتی های بالاتر کمتر خواهد بود.
بابایی خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه اعضای کمیسیون مصوب کردند که پاداش پایان کار کارکنان دولت تا سقف ۳۰ سال پرداخت می شود و مدیرانی که بیش از ۳۰ سال و حدود ۴۰ سال و شاید هم بیشتر به کار خود را ادامه می دهد پاداش پایان کار آنها تا سقف ۳۰ سال پرداخت خواهد شد.

وی افزود: در ادامه این جلسه و در جریان بررسی تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مورد هدفمندی یارانه،ها، اعضای کمیسیون مصوب کردند که کارگاه هایی که با تعداد نیروی کار کمتر از ۵ نفر فعال هستند نیز تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار بگیرند، که از جمله آنها می توان به کارهای صیادی، کشاورزی و… اشاره کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: اعضای کمیسیون مصوب کردند که اعتبارات این بخش از محل درآمدهای حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تأمین شود.

مصوبات کمیسیون اجتماعی و دیگر کمیسیون های تخصصی مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، به کمیسیون تلفیق ارجاع می شود و پس از تصویب در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ و همچنین تصویب در صحن علنی به عنوان مصوبه مجلس تلقی شده و برای تأیید نهایی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان