حضور استارت آپ‌های سمنان در نمایشگاه بین المللی

مریم سلمانیان، سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: استارت‌آپ‌های تخصصی گردشگری و صنایع‌دستی این استان در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی تهران حضور می‌یابند.

به‌گزارش ایرنا، مریم سلمانیان روز سه‌شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ به رسانه ها گفت: در نظر است از ظرفیت نمایشگاه گردشگری برای نمایش نحوه ارائه خدمات نوین و مبتنی بر فناوری اطلاعات با ساختار صنعت گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان استفاده شود.

فعالان حوزه‌های سرمایه‌گذاری، دفاتر خدمات گردشگری و بوم‌گردی‌ها و مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری در غرفه استان سمنان حضور دارند.

وی از برگزاری کارگاه صنایع‌دستی، حضور ٢ شهر ملی صنایع‌دستی استان سمنان، شرکت گروه‌های آیینی، ارائه محتوای تصویری و دیجیتال سه زبانه، رونمایی از آثار فاخر صنایع‌دستی و فرش خودرنگ سنگسر در غرفه استان سمنان در نمایشگاه تهران خبر داد.

نمایش ١٨ اثر صنایع‌دستی استان سمنان که به‌تازگی موفق به دریافت مهر اصالت ملی شده‌اند، اجرای مراسم آیینی نوروزخوانی، رونمایی از کتاب آلبوم «فتوگرافی ایالت قومس» شامل عکس‌های تاریخی استان سمنان در دوره قاجار، رونمایی از نقشه جامع گردشگری استان، و ارائه کتابچه فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان، از دیگر برنامه‌های استان سمنان در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری است.

نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی تهران متناسب با محدودیت‌های کرونایی و با رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی از ۹ لغایت ۱۲ بهمن به‌صورت حضوری و مجازی برپا می‌شود و غرفه استان سمنان در سالن A۳۸ واقع است.