رونق تولید در سمنان با پرداخت ۱۷هزار میلیارد ریال تسهیلات

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: از ابتدای شروع فرآیند ثبت نام تسهیلات رونق تولید تاکنون ۹۳۸ واحد تولیدی در استان جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شده اند.
به گزارش مرآت، بهروز اسودی در اولین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در سال ۹۸ و با تشریح عملکرد این کارگروه در سال گذشته افزود: از این تعداد واحد معرفی شده، ۲۶۳ واحد مربوط به بخش صنعت و ۶۷۵ واحد نیز مربوط به بخش کشاورزی می باشد
وی ادامه داد: تاکنون ۴۳۸ واحد تولیدی به ارزش حدود ۶۵۱۰ میلیارد ریال تسهیلات از بانکها دریافت کرده اند که سهم صنعت ، ۱۰۰ واحد به ارزش ۵۷۴۰ میلیارد ریال و سهم کشاورزی ۳۳۸ واحد به ارزش ۷۶۹ میلیارد ریال است .
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان همچنین گفت: در سال گذشته ۷۲ درصد مصوبات کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان اجرایی شده است و در قالب جلسات کارگروه رفع موانع تولید استان، مشکلات ۷۱۷ واحد تولیدی استان مورد بررسی قرار گرفت .
دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان اظهار داشت: در جهت رفع موانع تولید ، تعداد ۱۶۳۸ مصوبه در یکصد و سی و پنج جلسه قبلی کارگروه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است که از این تعداد مصوبه ، ۷۲ درصد اجرایی و مابقی در دست اجرا می باشد .
اسودی با اشاره به تحلیل فراوانی مصوبات کارگروه رفع موانع تولید در سال گذشته اظهار داشت: از مجموع ۱۶۳۸ مصوبه این کارگروه، امور بانکی و تسهیلات با ۴۴ درصد بیشترین مصوبات را به خود اختصاص داده است و امور زیربنایی ۱۸ درصد ، امور مالیاتی ۱۶ درصد ، امورتامین اجتماعی ۱۱ درصد و ۱۲ درصد نیز مربوط به سایر امور می باشد .
وی اظهار داشت: در این نشست نیز با تصمیم اعضای کارگروه ۸۳ واحد تولیدی استان جهت دریافت تسهیلات به ارزش۲۵۰۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۱۴۰ نفر به بانکهای عامل معرفی شده اند .
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در آخرین دستور کار این نشست مشکلات مالیاتی دو واحد تولیدی سامفر و ماشین لنت بررسی و درجهت رفع موانع پیش رو تصمیم گیری شد .
به گزارش ایسنا، استاندار سمنان و اعضای کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همچنین از شرکت سامفر در شهرستان سمنان بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند تولید در این واحد صنعتی قرار گرفتند، شرکت سامفر با سرمایه گذاری حدود ۱۲ میلیارد ریال در شهرک صنعتی شهرستان سمنان واقع می باشد که در زمینه تولید قطعات خودرو فعالیت می کند، ظرفیت تولید سالانه این شرکت بیش از ۱۰ میلیون عدد قطعات کنترل حرارتی و الکتریکی خودرو است که زمینه اشتغال حدود ۱۳۵ نفر را فراهم نموده است.

ایسنا