سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان سمنان ۳۰ درصد افزایش یافت

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری سمنان گفت: در ۶ ماهه اول امسال سرمایه گذاری بخش خصوصی در این استان در بخش صنعت، معدن و گردشگری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.

منوچهر صادقی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : در دولت تدبیر و امید بیش از ۸۵ فعال اقتصادی در بخش های مختلف در سمنان سرمایه گذاری کردند که تاکنون بیش از هشتاد درصد آن در مرحله عملیاتی قرار دارد.

وی اظهارداشت : اعتماد بخش خصوصی به دولت برای اجرای طرح های اقتصادی به معنی واقعی در دولت تدبیر و امید افزایش یافته و اکنون همکاری قابل توجه در بخش های صنعتی، معدنی و گردشگری بین این ۲ برای افزایش اشتغال در سمنان وجود دارد.

وی اضافه کرد : ظرفیت های سرمایه گذاری سمنان برای حضور فعالان اقتصادی بسیار چشمگیر و قابل توجه است و ورود سرمایه گذاران خارجی به استان برای راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی از دستاورد برجام است.

مدیرکل دفترجذب و سرمایه گذاری استانداری سمنان تصریح کرد : حضور سرمایه گذاران از کشور آلمان برای ساخت و نصب نیروگاه های بادی با سرمایه گذاری ۱۹۰ میلیارد ریال در دامغان از دستاوردهای پسا برجامی دولت در این استان است.
صادقی ادامه داد : برای افزاش اشتغال و رونق کسب و کار در سمنان باید بخش خصوصی را میدان داد و در دولت دوازدهم این رویکرد به معنی واقعی اجرایی می شود.

مدیرکل دفترجذب و سرمایه گذاری استانداری سمنان یادآور شد : در آبانماه امسال بیش از ۳۰۰ سرمایه گذار داخلی و خارجی برای شناسایی مهم ترین ظرفیت های اقتصادی سمنان به این استان سفر می کنند که در میان مدت با عملیاتی شدن تفاهم‌نامه ها آمار نرخ بیکاری به میزان قابل توجهی در این منطقه از کشور کاهش می یابد.

به گزارش ایرنا، در سه ماه اول سال ۹۶، نرخ بیکاری در استان سمنان ۸٫۸ درصد و ۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات ۹ هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد ۸۷ طرح با سرمایه گذاری ۷۱ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان