سهم ۴۲۶ میلیارد تومانی سمنان از تسهیلات طرح ویژه اشتغال

سهم استان سمنان از تسهیلات یارانه دار طرح اشتغال فراگیر معادل ۴۲۶ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در کارگروه تخصصی اشتغال از اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات یارانه دار طرح اشتغال فراگیر در کشور خبر داد .

اسماعیل غنیان گفت : سهم استان سمنان از این تسهیلات دو و ۱۳ صدم درصد، معادل ۴۲۶ میلیارد تومان است.

غنیان افزود : پس از تصویب نهایی رسته های شغلی پیشران استان در شورای عالی اشتغال کشور و ابلاغ آن به استان از نیمه دوم امسال این تسهیلات به کارفرمایانی که در رسته های مصوب مبتنی بر مزیت های نسبی استان اشتغالزایی کنند پرداخت خواهد شد.

وی از تداوم طرح ثبت نام از کارورزان جویای کار در استان خبر داد و خاطرنشان کرد : تا کنون ۳ هزار و ۲۵۰ نفر فارغ التحصیل جویای کار واجد شرایط و ۱۲۲ واحد پذیرنده در سامانه ثبت نام کردند.

اعضای کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان در نشست امروز، آخرین وضعیت بازار کار استان در چهار ماهه اول امسال، روند اجرای طرح کاروزی فارغ التحصیلان، راهکارهای تصویب طرح های اشتغال فراگیر ، گزارش وضعیت اشتغال شهرستان سرخه و گزارش اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان رابررسی کردند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان در این نشست با تاکید بر ظرفیت ویژه استان در بخش اشتغالزایی فناوری اطلاعات و ارتباطات از مسئولان این حوزه خواست تا در گزارش جامعی نحوه بهره گیری از این امکانات و نیروی انسانی جوان علاقمند به خدمات آی تی را تشریح کنند.

محمد همتیان همچنین توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و ایجاد زمینه مهارت آموزی برای فارغ التحصیلان بیکار را از رویکردهای مهم مسئولان استان برای استفاده در بخش های صنعتی و معدنی برشمرد.

در این جلسه کلیات طرح های اولویت دار و پیشران استان سمنان برای ایجاد اشتغال فراگیر مصوب شد.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان