طرح‌های توانمندسازی مددجویان کمیته امداد استان سمنان اجرایی می‌شود

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان از اجرای طرح‌های توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا خدابنده در حاشیه بازدید از بازارچه‌های رمضان در استان سمنان اظهار داشت: توانمندسازی مددجویان یکی از سیاست‌های مهم کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان به‌منظور ایجاد درآمد پایدار برای افراد زیر پوشش این نهاد است.

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد استان سمنان تلاش دارد با اجرای این طرح‌ها و همچنین ایجاد اشتغال مددجویان این نهاد را خودکفا کرده و از چرخه حمایتی کمیته امداد استان خارج کند تا این افراد با اشتغال ایجادشده به درآمد پایدار برسند.

خدابنده از اجرای ۲ هزار و ۲۲۲ طرح اشتغال از سوی این نهاد برای مددجویان خبر داد و گفت: این طرح‌های باهدف توانمندسازی مددجویان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به نظارت کمیته امداد امام خمینی (ره) بر اجرای درست این طرح‌های توانمندسازی افزود: کارشناسان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تلاش دارند این طرح‌های اشتغال و توانمندسازی به‌درستی اجرایی شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان با اشاره به برپایی بازارچه‌های رمضانی در ایام ماه رمضان در این استان اظهار داشت: بازارچه‌های رمضانی کمیته امداد استان سمنان امسال بیش از یک میلیارد ریال فروش داشته است.

خدابنده به برخی اهداف برپایی این بازارچه‌ها اشاره کرد و گفت: در این بازارچه‌ها مددجویان کمیته امداد محصولات خود را در معرض فروش قرار داده و درواقع می‌توان گفت برپایی بازارچه‌هایی ازاین‌دست زمینه را برای ایجاد اشتغال این مددجویان و کسب درآمد برای آنان فراهم می‌کند.

به گفته وی این بازارچه‌ها با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان، شهرداری و سپاه استان سمنان راه‌اندازی شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان افزود: امسال در بازارچه‌های رمضانی کمیته امداد استان سمنان تعداد ۱۶ غرفه برپاشده است.