طرح تحول نظام سلامت در استان سمنان به خوبی اجرا شده است‌

استاندار سمنان با اشاره به اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت در این استان گفت: طرح تحول نظام سلامت کار بسیار سنگینی بود که با درایت و شجاعت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به خوبی اجرایی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمدرضا خباز پیش از ظهر امروز در همایش ملی ارتقای سلامت دهان و دندان خانواده که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالن همایش‌های رازی دانشکده دندان‌پزشکی سمنان برگزار شد، اظهار داشت: دولت یازدهم تلاش کرد رنج پرداخت هزینه‌های بیمارستانی را از دوش مردم بردارد و در این مهم بسیار موفق عمل کرد.

وی با بیان اینکه تا کنون طرح تحول نظام سلامت در کشور و استان سمنان به خوبی اجرا شده است ابراز امیدواری کرد تا این طرح تحول به‌طور کامل اجرایی شود.

استاندار سمنان با بیان اینکه اجرای این طرح در نظام سلامت بسیار کار سنگین و سختی بود، خاطر‌نشان کرد: این طرح به خوبی در حال اجرا است و اجرای این طرح به‌عنوان باقیات و صالحات برای دولت یازدهم و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باقی می‌ماند.

خباز با بیان اینکه شرایط بیماران و همچنین حوزه بهداشت و درمان تا پیش از دولت یازدهم شرایط بسیار سختی بود افزود: در دولت یازدهم و با جرای طرح تحول نظام سلامت بسیار یاز مشکلات در این حوزه مرتفع شد.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم تلاش شد تا رنج پرداخت هزینه‌های بیمارستانی از دوش مردم برداشته شود تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید و قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت بیماران باید ۷۰ درصد هزینه‌های درمان را از جیب خود و ۳۰ درصد مابقی آن را هم دولت پرداخت می‌کرد.

استاندار سمنان با بیان اینکه در دولت یازدهم این مشکلات مرتفع شده است تصریح کرد: دولت اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور را از مهم‌ترین برنامه‌های خود قرار داده است.

خباز اضافه کرد: دولت با در دست گرفتن اختیار اداره کشور به دنبال این بود تا ۷۰ درصد از هزینه‌های درمانی را بر عهده گرفته و ۳۰ درصد از هزینه‌های درمانی به دوش مردم باشد؛ اما امروز شاهد این هستیم که مردم در شهرها تنها ۶ درصد و در روستاها نیز تنها ۳ درصد از مجموع هزینه‌‌‌های درمانی خود را به مراکز درمانی دولتی می‌پردازند و مابقی آن بر دوش دولت است.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان