طرح فرهنگی و گردشگری “موکب الرضا” در سمنان اجرایی می‌شود

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: طرح فرهنگی و گردشگری “موکب الرضا” در سمنان اجرایی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، عباس بابایی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم‌زمان با آغاز دهه کرامت طرح فرهنگی و گردشگری “موکب الرضا” در سمنان اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح از ۲۴ تیرماه در سمنان آغاز می‌شود و تا ولادت امام رضا (ع) ادامه دارد اعلام کرد: استان سمنان در مسیر زائران حرم مطهر رضوی (ع) قرار دارد و در این مدت باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای پذیرایی از زائران در مرکز استان بهره‌گیری کنیم.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح موکب‌های پذیرایی و فرهنگی امام رضا (ع) در سمنان راه‌اندازی می‌شود گفت: ارائه خدمات شایسته و ارزنده به زائران حرم مطهر امام رضا (ع) از مهم‌ترین اولویت‌های این ستاد است.

وی از تشکیل کمیته‌های مختلف در راستای برگزاری طرح فرهنگی و گردشگری موکب الرضا در سمنان بیان کرد: آموزش‌وپرورش، فرمانداری، اداره اوقاف، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، نیروی انتظامی، هلال‌احمر و غیره در راستای اجرای این طرح همکاری و مشارکت ویژه‌ای دارند.

بابایی با تأکید بر اینکه اجرای این طرح می‌تواند در جذب مسافران به دیار قومس نیز تأثیرگذار باشد افزود: معرفی بهترین ظرفیت‌های گردشگری سمنان به زائران و مسافران که از این منطقه عبور می‌کنند در دستور کار ستاد اجرایی طرح موکب الرضا قرار دارد.

وی ابراز داشت: رونق صنعت توریسم در راستای ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی این شهرستان نقش‌آفرین است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان بیان کرد: به‌کارگیری نیروهای خدماتی و توزیع بسته‌های فرهنگی و تغذیه‌های مسافران ازجمله برنامه‌های این طرح است.