طرح ویژه امداد تابستانه هلال‌احمر سمنان آغاز شد

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان سمنان از آغاز سفرهای تابستانی و طرح امدادی هلال‌احمر در این استان خبر داد.
علی‌آقا یحیایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان اظهار کرد: ۳۵ پایگاه ثابت و موقت جمعیت هلال‌احمر در سطح استان به مسافران خدمات‌دهی می‌کنند که ۱۶ پایگاه ثابت، هفت پایگاه موقت، یک پایگاه امداد هوایی، مرکز کنترل و هماهنگی عملیات، کشیک تیم واکنش سریع، کشیک ستادی و هشت کشیک شهرستانی مرکز شهرستان‌ها را شامل می‌شود.
وی اضافه کرد: برای ارائه خدمات امدادی و پیش بیمارستانی، ۲۰ دستگاه آمبولانس، هفت دستگاه خودروی نجات و یک فروند بالگرد به‌صورت آماده‌باش در پایگاه‌های امداد و نجات بین‌شهری استان مستقر خواهند بود.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان سمنان در خصوص نحوه امدادرسانی نیز گفت: در هر یک از این پایگاه‌ها، علاوه بر مواد غذایی و اسکان اضطراری، امدادگران و نجاتگران در پایگاه‌ها حضور دارند که به حادثه دیدگان خدمت‌رسانی می‌کنند.
یحیایی گفت: در اجرای طرح تابستانه امداد و نجات هلال‌احمر استان سمنان، بیش از ۵۰۰ امدادگر حضور خواهند داشت.
وی اظهار کرد: طرح تابستانه هلال‌احمر با هدف ارائه خدمات امدادی به مسافران جاده‌ای در قالب اجرای عملیات جست‌وجو، نجات، آزادسازی و انتقال مصدومان در حوادث احتمالی اجرا می‌شود.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان سمنان افزود: هم‌وطنان در ضرورت هرگونه حوادث احتمالی می‌توانند با سامانه تلفنی ۱۱۲ هلال‌احمر تماس حاصل نمایند.
به گزارش فارس؛ طرح تابستانی هلال‌احمر استان سمنان تا پایان شهریور سال جاری ادامه دارد.