محدودیت‌های ترافیکی آخر هفته اعلام شد

وزارت راه و شهرسازی جزئیات محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی حدفاصل روزهای چهارشنبه ۲۸ مهر تا شنبه اول آبان‌ را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، براین اساس تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه تا ۶ صبح روز شنبه از محورهای کرج – چالوس – هراز – فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع خواهد بود.

همچنین وسائل نقلیه سنگین نیز محدودیت‌هایی خواهند داشت. براین اساس تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس ممنوع است و در محور هراز نیز علاوه بر ممنوعیت تردد تریلر، تردد کلیه کامیون و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۲ روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه ممنوع خواهد بود.

در محور فیروزکوه نیز تردد کلیه تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۸ تا ۲۲ روزهای چهارشنبه و جمعه از تهران به قائمشهر و بالعکس ممنوع است.

وزارت راه‌ و شهرسازی دو محور را نیز به دلیل مداخلات جوی مسدود اعلام کرده که بر این اساس محور کمربندی دهلران به اندیمشک در استان ایلام و رامیان به شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان هیچ ترددی نخواهند داشت.

همچنین براساس اطلاعات ارائه شده برخی محورها به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای با محدودیت تردد روبرو هستند که از این میان آزادراه کرج – تهران، محور کرج – چالوس، محور هراز، محور فیروزکوه و محور دماوند از جمله جاده‌های اطراف پایتخت هستند که محدودیت رفت‌وآمد خواهند داشت.

همچنین وزارت راه و شهرسازی وضعیت تردد در محورهای مواصلاتی کشور در ۲۴ ساعت گذشته را نیز اعلام کرده که براین اساس آزادراه کرج – تهران با ثبت بیش از ۱۲۴ هزار تردد پرترافیک‌ترین جاده بوده است، پس از آن آزادراه کرج – قزوین، قزوین – کرج و تهران – کرج با بیش از ۱۰۰ هزار تردد قرار گرفتند.

محورهای ارتباطی تهران با شهرستان‌های پاکدشت، شهریار و ساوه نیز در فهرست ۱۰جاده پرترافیک کشور با ثبت بیش از ۵۰ هزار تردد در طول ۲۴ ساعت قرار گرفتند.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان