موج بارش برف و بارش در راه است

به گزارش ایرنا، اداره کل هواشناسی استان سمنان با توجه به موج بارش برف و باران در روزهای آینده، هشدار زرد اعلام کرد.

ایرج مصطفوی، مدیرکل هواشناسی استان سمنان روز چهارشنبه گفت: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های پیش یابی، پیش بینی شرایط جوی روزهای آتی، هواشناسی سمنان هشدار سطح زرد اعلام می کند.

ایرج مصطفوی با اشاره به ورود سامانه بارشی مورد انتظار از سمت غرب و از اواخر امروز چهارشنبه افزود: نوع مخاطره این سامانه به صورت بارش پراکنده باران، برف، مه آلودگی وکاهش دید، افزایش نسبی دمای هوا، پیش‌بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: منطقه اثر این سامانه به صورت بارش پراکنده برف در ارتفاعات و نواحی کوهستانی و به صورت بارش پراکنده باران در برخی نقاط به ویژه نیمه غربی استان سمنان دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان ادامه داد: مه آلودگی و کاهش دید افقی نیز در ارتفاعات و نواحی کوهستانی و محورهای شمالی پیش‌بینی می شود.

وی با اشاره به روند افزایش نسبی دمای هوا، گفت: به طور میانگین بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد دمای هوا در استان تا روز جمعه افزایش می یابد.
مصطفوی گفت: مخاطره سامانه بارشی مورد انتظار به صورت مه‌آلودگی و کاهش دید، احتمال اختلال در تردد در محورهای کوهستانی و نواحی شمالی استان سمنان خواهد بود.

وی تاکید کرد: خودداری از کوهنوردی، احتیاط در تردد در محورهای شمالی و کوهستانی و مجهز بودن به تجهیزات زمستانی، مهمترین توصیه های هواشناسی برای روزهای آینده است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان زمان پایان فعالیت سامانه بارشی را روز شنبه آینده عنوان و خاطرنشان کرد: کمینه و بیشینه دمای هوای شهر سمنان امروز ۲ و ۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان