نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی سمنان پایان سال ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد‌

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: نمایشگاه دائمی و کارگاه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی با تکمیل بخش اول تاکنون تا پایان سال ۹۶ در سمنان تکمیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنانبه‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، حسین خواجه‌بیدختی اظهار داشت: این نمایشگاه کنار ترمینال سمنان در محدوده میدان امام حسین‌(ع) بوده و در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع احداث می‌شود.

وی بابیان اینکه این نمایشگاه شامل غرفه‌های متعددی است، بیان داشت: هزار و ۲۰۰ مترمربع از این فضا به نمایش و کارگاه ساخت صنایع‌دستی اختصاص می‌یابد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به اینکه تاکنون بخش اول ساخت نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی سمنان به پایان رسیده است، افزود: پیشرفت کار ساخت این نمایشگاه تاکنون ۲۸ درصد بوده است.

خواجه بیدختی ابراز امیدواری کرد: با حمایت سازمان میراث فرهنگی و مسئولان استانی برای تأمین اعتبار طرح، این نمایشگاه تا پایان سال ۹۶ به بهره‌برداری برسد.

وی بابیان اینکه برای نخستین بار است که در سمنان نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی راه‌اندازی می‌شود، گفت: نمایشگاه دائمی می‌تواند در حمایت از هنرمندان درزمینهٔ تولید و ارائه آثار، جذب گردشگران و رونق هنرهای سنتی سمنان مؤثر باشد.

به گزارش تسنیم، در استان سمنان چهار و هزار ۵۰۰ هنرمند در ۵۲ رشته صنایع‌دستی مشغول به فعالیت هستند.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان