هواشناسی نسبت به بارندگی  و  وزش باد شدید در استان سمنان هشدار داد

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان نسبت به خسارت‌های احتمالی ناشی از بارندگی و وزش باد شدید، سیلابی شدن مسیل ها و ارتفاعات و ریزش تگرگ در برخی از نقاط این استان در ۲۴ ساعت آینده هشدار داد.

هواشناسی نسبت به بارندگی و وزش باد شدید در استان سمنان هشدار داد.

غلامرضا حسنی غربا روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : بر اساس تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، فعالیت سامانه بارشی تا فردا یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۹۶ به صورت افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و در برخی ساعات وزش باد شدید، گرد و خاک و در ارتفاعات و نقاط مستعد ریزش تگرگ پیش بینی می شود.

وی اظهار داشت : با توجه به احتمال خسارات ناشی از وزش باد شدید و تگرگ و نیز آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها به ویژه در ارتفاعات شمالی استان تمهیدات پیشگیرانه لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به بارش باران در ۲۴ ساعت گذشته در برخی از نقاط استان سمنان، یادآور شد : در این مدت در ده صوفیان ۲۰ میلی متر و در سمنان ۱۱٫۶ میلی متر باران بارید.

حسنی غربا با اشاره به گزارش وضعیت هوای استان سمنان در ۲۴ ساعت گذشته، تصریح کرد: وزش باد در نقاط مختلف در بیشترین سرعت در میامی به ۷۹ کیلومتر بر ساعت رسید.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته مجن با ۶ و احمدآباد میامی با ۳۰ درجه سانتی گراد، به ترتیب کمترین و بیشترین دمای هوای استان سمنان را داشتند.

وزش باد و بارش باران پدیده بیشتر نقاط استان سمنان در هفته گذشته بود.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارایه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی های جوی استان سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان سمنان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران سنجی در نقاط مختلف است.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان