واکسیناسیون دز اول کرونا درسمنان به ۸۱.۸ درصد رسید

جعفر جندقی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: ۸۱.۸ درصد افراد بالای ۱۲ سال تحت پوشش این دانشگاه دز اول و ۴۵.۳ درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

جعفر جندقی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: تعداد افراد بالای ۱۲ سال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی در ۶ شهرستان استان سمنان، ۳۵۹ هزار و ۵۷۰ نفر است که از این تعداد، ۲۹۳ هزار و ۹۵۰ نفر دز اول و ۱۶۲ هزار و ۷۷۰ نفر دز دوم را دریافت کردند.

در مجموع ۴۵۷ هزار و ۱۸۱ دز واکسن تا کنون در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان تزریق شده است.

اکنون دز سوم واکسن کرونا برای کادر درمان در حال تزریق است و سایر جوامع هدف نیز پس از گذشت ۶ ماه از تزریق دز دوم واکسن، دز سوم را دریافت می‌کنند.

بهترین واکسن کرونا اولین واکسنی است که در دسترس قرار دارد و افرادی که هنوز واکسینه نشده‌اند، معطل نکنند و هرچه زودتر نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

شایعاتی که مبنی بر عوارض واکسن یا بی‌اثر بودن آن در فضای مجازی منتشر می‌شود حقیقت ندارد و کاهش آمار فوتی‌های ناشی از کرونا گواه اثربخشی چشم‌گیر واکسن در وخامت بیماری است.

۹۰ درصد جان باختگان کنونی کرونا افرادی هستند که در مقابل کرونا واکسینه نشده‌اند پس لازم است همه مردم نسبت به تزریق واکسن کرونا اهتمام داشته باشند.

در رنگ‌بندی کرونایی استان سمنان شهرستان‌های سمنان، شاهرود، گرمسار و دامغان در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های مهدیشهر و سرخه در وضعیت زرد و شهرستان‌های آرادان و میامی در وضعیت آبی قرار دارند.