واکسیناسیون ۷۵ ساله‌ها به زودی در سمنان

علیرضا آشناگر، استاندار سمنان گفت:روند واکسیناسیون گروه‌های هدف در استان طبق برنامه‌ریزی‌ها در حال انجام است و به زودی واکسیناسیون گروه‌ سنی ۷۵ سال آغاز می شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر روز شنبه در نشست مدیریت مقابله با کرونا در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان ابراز داشت: روند نزولی شدن کرونا از هفته گذشته در استان آغاز شد و سمنان از استان‌هایی بود که به خوبی اوج گیری دوباره شیوع کرونا را کنترل کرد.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه اعضای ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان برای مدیریت و مقابله با شیوع مجدد ویروس آماده باشند، افزود: از روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت، ممنوعیت تردد در سراسر کشور اجرا می‌شود و لازم است نیروی انتظامی در ارتباط با کنترل ورودی شهرهای استان برای جلوگیری از هرگونه تردد غیرضروری، نظارت‌ها را تشدید کند.

استاندار سمنان بیان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، بازرسی از فروشگاه‌های مواد غذایی، خواربارفروشی‌ها و نانوایی‌ها را با هدف رعایت دستورالعمل های بهداشتی تشدید کند.

آشناگر بیان کرد: آزمون‌های پایه نهم و دوازدهم تحصیلی و کنکور دانش آموزان به صورت حضوری برگزار می‌شود و لازم است آموزش و پرورش با جدیت بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس نظارت کند.

به گزارش ایرنا و بر اساس جدیدترین اطلاعات سامانه ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان سمنان از وضعیت قرمز کرونایی به نارنجی تغییر رنگ داد و با تغییر رنگ بندی مرکز استان به نارنجی، دیگر هیچ نقطه‌ استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار ندارد.

در حال حاضر شهرستان‌های گرمسار، دامغان، شاهرود و مهدیشهر در وضعیت نارنجی و شهرستان های سرخه، میامی و آرادان در وضعیت زرد قرار دارند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز اعلام کرد: با فوت ۲۸۳ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به کووید۱۹ در شبانه روز گذشته تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۷۴ هزار و ۵۲۴ نفر رسید. پنج هزار و ۵۴۵ بیمار بدحال نیز در بخش های آی سی یو بستری هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: از دیروز تا امروز (۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۵۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۲۶ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۶۴۰ هزار و ۶۷۰ نفر رسید.