ورود ۲ سامانه بارشی  ، برف و باران ۵ روزه در کشور

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود ۲ سامانه بارشی به کشور از بارش برف، باران و وزش باد شدید در اکثر مناطق کشور خبر داد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور شده و در استان‌های واقع در شمال غرب و به تدریج غرب سواحل دریای خزر باعث بارش برف و باران و در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز بارش‌های پراکنده می‌شود.

امروز برای بخش‌هایی از استان‌های کرمان، هرمزگان، نیمه جنوبی فارس، خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی بارش پراکنده و وش باد شدید پیش بینی شده است. فردا در استان‌های واقع در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز،‌ سواحل دریای خزر بارش برف و باران و وزش باد و در استان‌های بوشهر،‌فارس، کرمان،‌خراسان جنوبی، حراسان شمالی، ارتفاعات شمالی هرمزگان و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز دوشنبه در نوار شمالی و ارتفاعات کرمان و روز سه شنبه در نوار شمالی کشور افزایش ابر و بارش پراکنده روی خواهد داد. روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور در استان‌های واقع در جنوب غرب و به تدریج جنوب و غرب کشور افزایش ابر، رگبار باران گاهی رعدوبر و وزش باد شدید و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان